Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Nowe zasady opłat za przedszkola.

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 13.07.2011Trzeba konkretnie określić, w jakich godzinach dziecko będzie przebywać w placówce w poniedziałek, w jakich we wtorek, w jakich w środę itd. Takie szczegółowe pytania znajdą się w umowach, jakie od września rodzice muszą zawierać z przedszkolami.

W związku z zagwarantowaną ustawą, pięciogodzinną, bezpłatną opieką edukacyjną w przedszkolu publicznym, gminy w całej Polsce zmieniają zasady odpłatności. W Szczecinie rodzice będą musieli zadeklarować w umowie, w jakich godzinach, w poszczególne dni tygodnia do placówki uczęszczać będzie ich dziecko i tego się trzymać.

Według propozycji szczecińskiego wydziału oświaty nieodpłatne są godziny od 9 do 14. Za każdą dodatkową trzeba płacić - 3,2 zł lub 10 zł. Niższa stawka dotyczy tzw. zadeklarowanych godzin, na które z góry zostanie zawarta umowa. Jeżeli pobyt będzie trwał dłużej niż widnieje w umowie - to każda dodatkowa godzina kosztować będzie 10 zł.

- Umowy zawierane będą na rok szkolny, od września do końca sierpnia - informuje Piotr Landowski z biura prasowego urzędu miejskiego.

A co, jeżeli godziny pracy rodziców ulegną zmianie?

- Godziny pobytu dziecka można zmieniać - nowe zasady przedstawia Landowski.

Opiekun będzie musiał najpierw na piśmie wypowiedzieć dotychczasową umowę. Musi zachować 30-dniowy termin wypowiedzenia. Nowa umowa obowiązywać będzie od nowego miesiąca.

I jeszcze jedna ważna informacja. Zmienią się pory zajęć dodatkowych, jak rytmika, język angielski czy gimnastyka korekcyjna. Nie mogą odbywać się w czasie realizacji bezpłatnej podstawy programowej, czyli między 9 a 14.

Jak wynika z wyliczeń magistratu, miesięczny pobyt dziecka przy zadeklarowanych ośmiu godzinach dziennego pobytu ma kosztować ok. 192-211 zł (20-22 dni roboczych). Będzie na poziomie dotychczasowych opłat (ryczałt wynosił 190 zł). Przy zadeklarowanych dziesięciu godzinach opłaty wzrosną do 320-352 zł (20-22 dni robocze).


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net