Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Masz dobre stopnie? Zostań Zachodniopomorskim Talentem

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 04.09.2011"Zachodniopomorskie talenty" to program wspierania najzdolniejszej młodzieży w regionie. W tym roku szansę na stypendium (6 tys. zł rocznie) ma 120 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Stypendia z pieniędzy unijnych po raz trzeci rozdawał będzie Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie. Obecna edycja zaplanowana jest na dwa lata. W tym i przyszłym roku szkolnym szansę na pomoc finansową ma w sumie 240 uczniów (po 120 stypendystów na rok szkolny).

- Celem projektu jest wsparcie naszych uczniów: tych najzdolniejszych i najbardziej utalentowanych, by umożliwić im większe szanse na dalszy rozwój - wyjaśnia dyrektor WUP-u Andrzej Przewoda. - W ten sposób chcemy premiować najlepsze dzieci, zwłaszcza te, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, by wyrównać ich szanse edukacyjne.

Po stypendia na ten rok szkolny (po 600 zł miesięcznie) zgłosić mogą się uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (z wyjątkiem szkół dla dorosłych) z naszego regionu. Jakie kryteria trzeba spełniać?

- Ogólna średnia ocen za poprzedni rok szkolny wynosić powinna minimum 4,75 - informuje Przewoda. - Tak samo średnia ocen z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Pod uwagę brany będzie także status materialny uczniów (dochód maksimum 1008 zł netto na członka rodziny). Uczniowie muszą przeznaczyć otrzymane pieniądze na cele edukacyjne. - M.in. na zakup pomocy naukowych, tj. słowników, czasopism, kupno podręczników, opłacenie dodatkowych kursów i zajęć czy na udział w olimpiadach - wymienia dyrektor WUP-u.

Pomoc finansowa to nie wszystko. Na zakończenie programu odbędzie się konkurs "Najlepszy z Najlepszych". Spośród wszystkich stypendystów wybranych zostanie 15 z najwyższymi średnimi ocen, którzy jako bonus otrzymają laptopy.

Zainteresowanie programem jest bardzo duże. W dwóch poprzednich edycjach "Zachodniopomorskie talenty" (pierwsza była w 2008 r.) uczniowie złożyli w sumie 1558 wniosków, z czego stypendia otrzymały 463 młode osoby.

Wzory wniosków dostępne na stronie stypendia.wup.pl. Składać je trzeba - wraz z potwierdzeniem osiąganych wyników w nauce, opinią wychowawcy i zgodą rodziców - w siedzibie WUP-u przy ul. Mickiewicza 41. Wnioski przyjmowane będą od 21 września do 14 października. Nazwiska stypendystów poznamy na przełomie października i listopada.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net