Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Jest kasa na kamery w szkołach

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 10.10.2007Milion 780 tys. zł. przyznało Ministerstwo Edukacji Narodowej na montowanie monitoringu w zachodniopomorskich szkołach. To połowa kwoty, o którą wnioskowały samorządy.

Milion 780 tys. zł przyznało Ministerstwo Edukacji Narodowej na monitoring w zachodniopomorskich szkołach. To połowa kwoty, o którą wnioskowali dyrektorzy placówek.

Rząd przeznaczył 90 mln zł na program "Monitoring wizyjny w szkołach i placówkach". To kwota do rozdysponowania na szkoły w całej Polsce do 2009 r. Z tego 40 mln do wykorzystania jeszcze w tym roku. W poniedziałek MEN podzieliło pieniądze. Na Zachodniopomorskie przypadło 1780 tys. zł, a szkoły chciały 3 mln 600 tys. W sumie do zachodniopomorskiego kuratorium spłynęły 254 wnioski.

- Trzeba będzie dokonać selekcji - mówi wicekurator Katarzyna Koszewska. - Zajmie się tym specjalna komisja, która pracuje przy kuratorium.

Jakie będą kryteria? - Będziemy się sugerowali merytoryczną zawartością wniosków, bo niektóre szkoły wnioskowały o zbyt dużą liczbę kamer - mówi Koszewska. - W selekcji pomoże też na pewno wiedza policyjna, gdzie rzeczywiście monitoring jest potrzebny. W komisji zasiada przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji.

Komisja zakończy pracę do końca tygodnia. Potem pieniądze zostaną szybko uruchomione, bo muszą być wydane do końca tego roku.

Nie oznacza to, że pozostałe szkoły na pewno pieniędzy na kamery nie dostaną. Program rządowy potrwa jeszcze dwa lata i kolejne wnioski będą rozpatrywane do 2009 r.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net