Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Pierwsze losowanie szczęściarzy, którzy dostaną żłobek

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 09.12.2011Po raz pierwszy w Szczecinie odbędzie się losowanie miejsc w żłobku. To finał naboru do placówki "Przy Strumyku" na Warszewie.

Początek losowania - w piątek o godz. 8. Są 142 wnioski na 80 miejsc. Najmniejsze szanse mają maluchy z najmłodszej grupy, bo na 26 miejsc jest 60 chętnych.

Losowanie odbędzie się w siedzibie dyrekcji Żłobków Miejskich przy ul. Podhalańskiej 1-3. W czwartek wnioski rodziców popakowano do identycznych kopert.

- Wśród chętnych są dwa rodzeństwa w różnym wieku oraz pięć par bliźniąt. Wnioski rodzeństw pakowaliśmy do jednej koperty, by nie rozdzielać dzieci - mówi Barbara Mielko, dyrektorka Żłobków Miejskich.

Wyniki będą znane tego samego dnia. Wybudowany w tym roku żłobek "Przy Strumyku" przy ul. Brytyjskiej 19 na Warszewie zacznie pracę 2 stycznia. Szefostwo żłobków spodziewało się oblężenia, bo w kolejce do miejskich placówek czeka prawie 800 dzieci. Najwięcej - do tych w centrum miasta (np. do "Jarzębinki" czeka 210 dzieci, do "Biedronki" przy ul. Kazimierza Królewicza - 143, do "Muchomorka" przy Mazowieckiej - 150).

Warszewo to rozbudowująca się dzielnica, gdzie osiedla się coraz więcej młodych rodzin. Nowy żłobek przyjmował wnioski do 7 grudnia. Wpłynęły 142.

Mielko: - Najwięcej - 60 jest do najmłodszej grupy, gdzie mamy 26 miejsc dla dzieci od 4. do 16. miesiąca życia. Do drugiej grupy (od 17. do 24. miesiąca życia) jest 43 chętnych na 28 miejsc. Największe szanse mają starszaki (od 25. do 36. miesiąca życia): jest ich 32 na 28 miejsc.

Już w czwartek jasne było, że dostanie się jedyne niepełnosprawne dziecko, jakie ubiega się o miejsce "Przy Strumyku". - Bo gmina zarezerwowała tam 12 miejsc dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności - mówi Barbara Mielko. Wyjaśnia, że aby zabezpieczyć się przed oskarżeniami, iż nabór był nieuczciwy, po raz pierwszy zdecydowała się na losowanie. Powołała komisję. Będą w niej radni Stefania Biernat i Łukasz Tyszler oraz Małgorzata Olejnik, dyrektorka wydziału zdrowia i polityki społecznej Urzędu Miejskiego.

- W czwartek wylosowaliśmy też rodziców, którzy będą w komisji jako obserwatorzy - mówi szefowa Żłobków Miejskich. - W najmłodszej grupie dopiero czwarty wylosowany tata zgodził się na udział w tej komisji.

Po przydziale miejsc wylosowana będzie także kolejność na liście rezerwowej.

Zobacz więcej na temat:


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net