Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Najlepsi uczniowie dostali stypendia

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 10.10.2007240 uczniów i absolwentów zachodniopomorskich szkół wyróżnionych przez premiera i ministra edukacji

Najlepsi uczniowie dostali stypendia
Stypendia zostały rozdane wczoraj w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

204 najlepszych uczniów z zachodniopomorskich szkół średnich (z każdej szkoły jedna osoba) odebrało stypendium przyznane przez premiera w wysokości 259 zł (wypłacane co miesiąc). Aby je otrzymać, musieli uzyskać średnią ocen na koniec roku co najmniej 4,75 i wykazać się szczególnymi uzdolnieniami w jakiejś dziedzinie wiedzy.

Do Szczecina po stypendium przyjechał m.in. Michał Oszczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gryfinie.

- Wygrałem wojewódzką olimpiadę wiedzy olimpijskiej, która odbyła się w kwietniu w Kaliszu Pomorskim - chwali się Michał. - Potrafię z pamięci wymienić zwycięzców we wszystkich dyscyplinach olimpijskich i wyniki, jakie osiągnęli.

Uczniowie, którzy w ubiegłym roku szkolnym mogli pochwalić się wybitnymi osiągnięciami naukowymi, otrzymali jednorazowe stypendium ministra edukacji narodowej w wysokości 3200 zł. 36 stypendystów to najlepsi z najlepszych. Są laureatami międzynarodowych i krajowych olimpiad wiedzy, uzyskują najwyższe wyniki w nauce, pracują według indywidualnego programu nauki, a nawet uczestniczą w zajęciach uczelni wyższych. Proporcjonalnie do sieci szkół, Zachodniopomorskie osiągnęło najlepszy wynik w kraju - minister przyznał 300 takich stypendiów. Z tej liczby aż 20 (najwięcej w Polsce) trafiło do uczniów do uczniów XIII LO w Szczecinie. Jest wśród nich Ania Turzyniecka, która zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie języka angielskiego. - Czytam wszystko, co mi wpadnie w ręce w języku angielskim - mówi. - Ostatnio na podstawie książki Philipa Dicka ,,The man in the high castle" napisałam esej i wysłałam na uniwersytet w Cambridge, na którym zamierzam studiować. W tym roku wezmę udział w olimpiadzie języka polskiego.

- Nasze województwo jest jeszcze daleko od czołówki krajowej. Ale w jednym jesteśmy najlepsi. W całym kraju nikt nie umie tak dobrze pracować z uczniem zdolnym, jak my - mówił wręczając nagrody Maciej Kopeć, zachodniopomorski kurator oświaty.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net