Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Szóstoklasiści napisali swój pierwszy wielki test

Szczeciński Informator Edukacyjny, 05.04.2013W większości polskich szkół podstawowych odbył się 4 kwietnia test szóstoklasisty, który jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów kończących szkołę i jest jednym z warunków zaliczenia pierwszego etapu edukacji. Dla młodych ludzi jest to także pierwsze tak stresujące wydarzenie w życiu i z pewnością wielkie przeżycie.

Szóstoklasiści napisali swój pierwszy wielki test

Test miał za zadanie sprawdzić umiejętności uczniów w zakresie czytania, pisania, rozumienia tekstu oraz praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy. W sumie można było uzyskać z niego aż 40 punktów za zadania językowe i matematyczne. W części poświęconej językowi polskiemu szóstoklasiści musieli odpowiedzieć na pytania sprawdzające ich umiejętność rozumienia tekstów, interpretacji wierszy, a także rozwikłać zagadnienia gramatyczne związane z funkcja poszczególnych słów i zwrotów w przytoczonych utworach. Tekstowe zadania matematyczne dotyczyły na przykład obliczania czasu podróży, obwodu stołu czy powierzchni podłogi.

Już po napisaniu testów, sami uczniowie, jak również ich rodzice (którzy mieli możliwość szybkiego zapoznania się z zadaniami w Internecie) ocenili tegoroczny sprawdzian jako średnio trudny. Więcej problemów sprawiały szóstoklasistom zdecydowanie zadania matematyczne niż językowe.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net