Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Już po maturze z fizyki i łaciny

Szczeciński Informator Edukacyjny, 22.05.2013Maturalny maraton zbliża się powoli do końca. W poniedziałek uczniowie polskich szkół przystąpili do dość rzadko wybieranych egzaminów z fizyki i astronomii oraz z łaciny i tradycji antycznej.

Już po maturze z fizyki i łaciny

Matura z łaciny przebiegła dosyć gładko. W pierwszej części egzaminu zdający tradycyjnie rozwiązywali test leksykalno-gramatyczny, w drugiej zmierzyli się z pytaniami do fragmentu tekstu Juliusza Cezara (na poziomie rozszerzonym były to teksty Cycerona i Tyrkwiniusza do przetłumaczenia oraz wypracowanie), a w trzeciej rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę na temat kultury antycznej.

Tymczasem matura z fizyki okazała się dość kontrowersyjna. To już kolejna wpadka CKE na tegorocznych maturach. Najwięcej wątpliwości i negatywnych komentarzy specjalistów budziło zadanie numer sześć dotyczące przyszłej ewolucji Słońca. Dopatrzono się błędów, nie tylko w samym zadaniu, ale i w towarzyszącym mu wykresie, który był nadmiernie uproszczony i po prostu nieprawdziwy. Po komentarzach naukowców Komisja Egzaminacyjna nadal nie ma sobie nic do zarzucenia, a sami zdający tegoroczna maturę oceniają egzamin z fizyki jako nieco łatwiejszy niż ten z poprzedniego roku.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net