Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Słabe wyniki egzaminu gimnazjalnego

Szczeciński Informator Edukacyjny, 26.06.2013W zeszłym tygodniu, czyli tusz przed wakacyjną przerwą, ale i przed rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych, uczniowie w całym kraju poznali wyniki swoich końcowych egzaminów. Pisane od 23 do 25 kwietnia egzaminy gimnazjalne są obowiązkowym sprawdzianem po trzech latach nauki, a ich wyniki stanowią połowę punktacji przyznawanej podczas rekrutacji do liceów, techników i szkół zawodowych.

Słabe wyniki egzaminu gimnazjalnego

Niestety w tym roku województwo zachodniopomorskie wypadło najgorzej w okręgu. Mamy słabszych gimnazjalistów niż wielkopolskie i lubelskie, a naszą jedyną przewagą jest stosunkowo dobry wynik w rzadko wybieranych językach obcych, takich jak francuski czy hiszpański.

W porównaniu do wyników egzaminów z poprzednich lat, niewielką poprawę można zauważyć jedynie w części humanistycznej, natomiast najgorzej od czterech lat wypadła część matematyczno-przyrodnicza.

Nie tylko na tle okręgu, ale i całej Polski, zachodniopomorscy gimnazjaliści nie prezentują się zbyt korzystnie. Średnio język polski w kraju zdawano na 62% (u nas na 58%), historie i wos na 58% (u nas na 55%), a przedmioty przyrodnicze takie jak biologia, fizyka i chemia na 59% (w zachodniopomorskim na 56%). Najsłabiej zdawano matematykę, bo średnio na zaledwie 48% (u nas na 45%), a najlepiej język angielski na poziomie podstawowym, którego średni wynik w całym kraju wyniósł 63% (a u nas 61%).


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net