Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

W wakacje możesz się wiele nauczyć

Szczeciński Informator Edukacyjny, 05.08.2013Wbrew pozorom wakacje wcale nie są martwym okresem w zachodniopomorskim szkolnictwie. Ci którzy naprawdę chcą lub autentycznie muszą, mają wiele możliwości zdobycia ciekawych umiejętności i nowych kompetencji. Jak co roku wśród szczecińskich uczniów i studentów, największym zainteresowaniem cieszą się wakacyjne kursy językowe. Letni angielski lub niemiecki to niepowtarzalna szansa, by twórczo i pożytecznie wykorzystać duże ilości wolnego czasu oraz zyskać sporą przewagę nad rówieśnikami.

Wakacyjna nauka języka opłaca się z wielu względów. Warto ją rozważyć głównie dlatego, że większość młodych ludzi nie ma zbyt wielu innych zajęć edukacyjnych w lipcu i sierpniu, dzięki czemu mogą sobie pozwolić na pełne, bezstresowe zaangażowanie w naukę nowych treści.

Jest to także spora oszczędność czasu i wielu uczniów i studentów kieruje się właśnie tym twierdząc, że podczas intensywnego dwumiesięcznego kursu można nauczyć się tyle co normalnie przez dziesięć miesięcy na zwykłych zajęciach podczas trwania roku szkolnego. Ważne są także opłaty. Większość ośrodków edukacyjnych, ale także indywidualnych korepetytorów, mając mniej chętnych na swoje usługi w wakacje, znacznie obniża ceny, na czym wszyscy korzystają.

Dla dzieci i młodzieży, niekoniecznie chcących spędzić całe wakacje w mieście, centra edukacyjne przygotowują bardzo bogate oferty kolonii i obozów językowych, gdzie nauka wybranego języka obcego trwa właściwie przez całą dobę.

Szczecińska wakacyjna oferta edukacyjna, oprócz zajęć z języków obcych, to także bogata propozycja dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych i studiów, którzy chcieliby zdobyć nowe kompetencje zawodowe. To do nich wiele szkół zawodowych i policealnych kieruje ofertę kursów zawodowych, na których można zdobyć cenne na rynku pracy certyfikaty. Z pewnością kurs fitnessu, florystyki czy kosmetyczny, to propozycja warta rozważenia w wakacje.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net