Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Przewlekłe remonty szkół

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 12.10.2007Z powodu długich procedur remonty szczecińskich szkół przeciągną się do końca roku. Dyrektorzy cieszą się z pieniędzy jednak podkreślają, że prace wiążą się z niedogodnościami dla uczniów

W tej chwili remonty trwają w SP nr 5 przy ul. Królowej Jadwigi, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Romera, do którego przeniesiono Gimnazjum nr 14, Gimnazjum nr 22 przy ul. Kusocińskiego oraz w Gimnazjum nr 10 przy ul. Siemiradzkiego. Dyrektorzy zapewniają, że prace udało się tak zorganizować, by nie trzeba było zmieniać rozkładu zajęć.

W SP nr 5, w której remontowana jest kuchnia, dzieci jedzą posiłki w specjalnie dostosowanej do tego celu sali. - Obiady są droższe i jest ciasno - mówi Mateusz z klasy IV. Na czas remontu szkoła korzysta z cateringu. Obiad kosztuje 5 zł (normalnie 3,60 zł). W Gimnazjum nr 10 przez miesiąc potrwa wymiana sanitariatów.

- Prace idą stopniowo, tak, aby szkoła mogła normalnie funkcjonować - mówi Danuta Głowacka, dyrektorka gimnazjum. - Teraz remontowane są dwie pierwsze toalety chłopców. Później etapami prace rozpoczną się w pozostałych pięciu toaletach.

W ZSO nr 4 wymieniono okna we wszystkich salach. Teraz prace przeniosą się na korytarze. - Wymiana okien będzie prowadzona w godzinach, które wskażę, dlatego nie będziemy musieli zmieniać planu lekcji - mówi dyrektor Mirosław Mika.

Dlaczego remonty trwają tak długo, i czy nie można ich było przeprowadzić w wakacje?

- Budżet mieliśmy zatwierdzony dopiero w kwietniu. Potem musieliśmy sporządzić dokumentację i otrzymać pozwolenia na budowę, a na końcu rozpisać przetargi - tłumaczy Eulalia Fronczak-Raś, kierownik referatu technicznego w wydziale oświaty szczecińskiego magistratu. - Procedury trochę trwają.

Remonty rozpoczną się jeszcze w Państwowej Szkole Muzycznej przy al. Wojska Polskiego i ZSO nr 1 przy ul. Ofiar Oświęcimia (remont dachu). Remont czeka także budynek po zlikwidowanym Gimnazjum nr 4 przy ul. Piastów, do którego ma się przenieść Pałac Młodzieży (odmalowanie sal, wymiana instalacji elektrycznej, przygotowanie pracowni ceramicznej).

- Jesteśmy gotowi do przeprowadzki, ale wcześniej potrzebny jest remont - mówi Alicja Kaźmierska, wicedyrektorka Pałacu. - Mamy czas do końca roku, a do przeniesienia dorobek kilkudziesięciu lat pracy.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net