Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Trwają testy gimnazjalne

Szczeciński Informator Edukacyjny, 24.04.2014Od 23 kwietnia we wszystkich gimnazjach w Polsce trwają testy gimnazjalne sprawdzające wyniki nauczania wśród uczniów trzecich klas. Jako pierwszy uczniowie napisali sprawdzian z wiedzy humanistycznej.

Trwają testy gimnazjalne

W trwającej 90 minut części polonistycznej uczniowie mieli do napisania rozprawkę na temat roli ciekawości w życiu. Musieli także odpowiedzieć na pytania dotyczące fragmentu ,,Hebanu” Kapuścińskieg oraz bajki Krasickiego.

Na napisanie części testu obejmującej historię i wiedzę o społeczeństwie gimnazjaliści mieli 60 minut. W części historycznej sporo pytań dotyczyło średniowiecza, a w szczególności zakonu krzyżackiego oraz średniowiecznych stylów architektonicznych. Pytania na temat innych epok dotyczyły na przykład XVI-wiecznej szlachty oraz XVII-wiecznych wojen.

Wiedza o społeczeństwie została przez uczniów oceniona jako najłatwiejszy blok testu. Pytania o religię i ustawodawstwo wzbogacono znacznie mniejszą ilością map i wykresów niż w latach ubiegłych. Prawdziwą falę rozbawienia wzbudził wśród gimnazjalistów rysunek do ostatniego pytania ilustrujący wybory.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net