Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Gimnazjaliści napisali egzamin z języków obcych

Szczeciński Informator Edukacyjny, 28.04.2014W piątek od 9 rano polscy gimnazjaliści zasiedli do napisania części podstawowej egzaminu gimnazjalnego z języków obcych, a po dwóch godzinach mieli także okazję zmierzyć się z formą rozszerzoną tegoż testu.

Gimnazjaliści napisali egzamin z języków obcych

Język angielski zgodnie oceniano jako wyjątkowo łatwy w porównaniu do testów z ubiegłych lat. Szczególnie przystępna wydawała się uczniom cześć ze słuchaniem, w której odpowiadali na pytania na temat dialogu matki z synem. Nieco więcej trudności uczniowie napotkali odpowiadając na pytania z języka niemieckiego, szczególnie te dotyczące rozumienia wcześniej odsłuchanej treści czytanej przez lektorów na nagraniu.

Część językowa egzaminu gimnazjalnego, która obowiązuje od 2009 roku, ma na celu sprawdzenie takich umiejętności polskich uczniów jak rozumienie treści ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych czy też umiejętności zastosowania odpowiednich środków językowych. Na części rozszerzonej egzaminu językowego obowiązuje dodatkowo umiejętność stworzenia własnej wypowiedzi pisemnej według szczegółowych wytycznych zawartych w poleceniu.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net