Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Jak skuteczniej przygotować się do egzaminów na certyfikaty z języka angielskiego?

Szczeciński Informator Edukacyjny, 02.11.2016Jednym z najlepszych sposobów na sprawdzenie swoich umiejętności językowych jest wzięcie udziału w egzaminie językowym w celu otrzymania certyfikatu. Dzięki niemu można również łatwo udokumentować swoją znajomość języka, także międzynarodowo.

Jak skuteczniej przygotować się do egzaminów na certyfikaty z języka angielskiego?

Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na inwestowanie w certyfikaty językowe. Są one bardzo pomocne w zdobyciu pracy, zwłaszcza tej, gdzie wymagany jest określony poziom znajomości języka angielskiego czy innych języków obcych. Również dzięki nim można rozpocząć studia na wielu zagranicznych uczelniach czy też zostać zwolnionym z konieczności uczestnictwa w zajęciach językowych podczas studiów w Polsce.

Wśród najpopularniejszych certyfikatów dla języka angielskiego znajdują się certyfikat FCE – First Certificate in English, który przeznaczony jest dla osób znających angielski na poziomie B2, a także certyfikat CAE – Certificate in Advanced English, który odnosi się do poziomu C1. Dostępne są również inne certyfikaty językowe potwierdzające znajomość na poziomach niższych i wyższych.

Testy, w których bierze się udział w celu uzyskania certyfikatów językowych, w tym certyfikatu w języku angielskim, składają się z kilku różnych części, między innymi czytania ze zrozumieniem, pisania, testu gramatycznego, słuchania oraz mówienia. Wymagają one wobec tego kompleksowego przygotowania – chociaż sam kurs języka angielskiego na odpowiednim poziomie powinien być wystarczający do przystąpienia do egzaminu, to jednak wielu kursantów decyduje się na dodatkową naukę, aby podwyższyć swoje szanse na zdanie.

W sprzedaży wyszukać można różnego rodzaju książki z testami na certyfikaty językowe. Można znaleźć je również w internecie. Gdy jednak liczy się najwyższa skuteczność, warto pomyśleć o wzięciu udziału w dodatkowym kursie językowym, który jest skoncentrowany na przygotowaniu do egzaminu. Podczas niego rozwiązuje się testy FCE, CAE czy innych kursów, także ćwiczy się konwersacje. Dzięki temu szansa na pozytywne zaliczenie egzaminu jest jeszcze wyższa!


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2019. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net