Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Jan Paweł II wam tego nie daruje!

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 16.11.2007Transparenty z takimi hasłami przynieśli wczoraj pod magistrat uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8.

Jan Paweł II wam tego nie daruje!
We wczorajszej pikiecie wzięło udział kilkadziesiąt osób. To protest przeciwko planom likwidacji Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Rydla. Placówka ma być przekształcona w Szkołę Mistrzostwa Sportowego. Opór wobec tych zmian jest i w szkole na Rydla, i w istniejącej przy ul. Mazurskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Młodzież z prawobrzeża stawiła się przed Urzędem Miasta na 10 minut przed zwołaną przez wiceprezydent Elżbietę Masojć konferencją dotyczącą restrukturyzacji sieci szkół w Szczecinie. - Naszej szkoły nie oddamy! - krzyczeli uczniowie ZSO. Na transparentach napisali ,,Po naszym trupie" oraz ,,Jan Paweł II wam tego nie daruje, bo naszej szkole patronuje. Na jego pamięć się odwołujemy i w naszej szkole zostajemy". Do uczniów wyszły wiceprezydent Masojć i dyrektor wydziału oświaty Lidia Rogaś.

- Dlaczego decyzje zapadają za naszymi plecami? - pytał trzecioklasita Adrian Turowicz. - Na Prawobrzeżu zostanie tylko jedno liceum.

- Do waszej szkoły uczniowie nie chcą chodzić. Spośród 43 sal lekcyjnych wykorzystywanych są jedynie 22. W tym roku wyraziliśmy zgodę na powstanie pięciu oddziałów klas pierwszych liceum, ale chętnych było tylko na trzy - wyliczała Rogaś.

Wymiana zdań przed urzędem trwała kwadrans. Potem urzędniczki poszły na konferencję prasową. - Nie godzę się na puste sale i brak oferty dla uczniów Prawobrzeża. Szkoła na Rydla ma słabe wyniki i jest pusta - powtórzyła na konferencji Masojć.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net