Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Go!4Business - firmy zapraszają studentów

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 21.11.2007Nie musisz wyjeżdżać do Irlandii, w Szczecinie też są atrakcyjne miejsca pracy! - ta idea przyświeca inicjatorom projektu Go!4Business, który oficjalnie zostanie rozpoczęty w środę.

- Udany start w życiu zawodowym to kwestia wcześniejszej praktyki - podkreśla Michał Falkowski ze szczecińskiego oddziału Raiffeisen Bank Polska, jeden z organizatorów programu realizowanego wespół z Uniwersytetem Szczecińskim. - Działa u nas sporo atrakcyjnych i ciekawych dla młodych ludzi firm, o których studenci czasem po prostu nie wiedzą - mówi Falkowski.

Go!4Business adresowany jest do studentów dwóch wydziałów Uniwersytetu Szczecińskiego:wydziału nauk ekonomicznych i zarządzania oraz wydziału zarządzania i ekonomiki usług. Dzięki porozumieniu z uniwersytetem studenci będą mogli w trakcie roku akademickiego podjąć płatną praktykę w jednej z firm, która zechce wziąć udział w programie.

Ideą programu jest przekonanie szczecińskich studentów, że dobrą pracę można dostać nie opuszczając po studiach Szczecina. Chodzi też o to, by na podstawie praktyki Go4Business szczecińskie uczelnie mogły projektować nowe kierunki studiów bądź modyfikować obecnie istniejące zgodnie z oczekiwaniami pracodawców.

Konferencja inaugurująca projekt odbędzie się w środę w Auli Nowej Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania przy ul. Mickiewicza. Początek godz. 12.

Inicjatywie patronują Urząd Miejski, Urząd Marszałkowski oraz "Gazeta Wyborcza".

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net