Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Jaka będzie nowa podstawówka na Warszewie

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 21.11.2007Bez klubu fitness, solarium, jacuzzi i baru, za to z ogólnodostępną salą gimnastyczną i basenem. Pomieści 700 uczniów i będzie kosztowała budżet miasta 52 mln zł

Jaka będzie nowa podstawówka na Warszewie
Prace budowlane mają ruszyć jesienią 2008 r. Dzieci rozpoczną naukę w 2010 r.

Decyzję o tym, która z dwóch przedstawionych przez Biuro Projektowo-Konsultingowe ,,Struktura" koncepcji będzie realizowana, podjął prezydent Piotr Krzystek. Miał do wyboru dwa rozwiązania, jedno za 50, a drugie za 52 mln zł. Obydwa pomysły były konsultowane z mieszkańcami, radą osiedla, wydziałem oświaty i radnymi miejskimi.

- Projekt wybrany przez prezydenta jest bardziej funkcjonalny - mówi Elżbieta Masojć, wiceprezydent Szczecina.

Szkoła na Warszewie będzie się mieścić w czterech budynkach, które staną na powierzchni 2,3 ha u zbiegu ulic Złotowskiej i Jantarowej. Dzieci będą miały do dyspozycji stołówkę, świetlicę, aulę, bibliotekę z czytelnią, dwa baseny (do nauki pływania i 25-metrowy) i salę gimnastyczną. Jeden z budynków będzie przeznaczony tylko na zajęcia dydaktyczne. Uczniowie klas zerowych będą korzystać z wydzielonego wejścia. Przy szkole powstanie boisko.

Z zatwierdzonego projektu wypadła część komercyjna przy pływalni (bar, solarium, siłownia, jacuzzi). Jej zwolennikami byli mieszkańcy dzielnicy, którzy chcieli, by szkoła stała się osiedlowym centrum, a stołówka mogła być wynajmowana na imprezy okolicznościowe i wesela.

- Nie zgodziliśmy się na to, bo w szkole nie może być miejsca na alkohol i papierosy. Nie mamy nic przeciwko temu, żeby mieszkańcy korzystali z pływalni i sali gimnastycznej wieczorami, ale szkoła nie może być podporządkowana celom komercyjnym - uważa Masojć.

Co na to radni reprezentujący mieszkańców Warszewa?

- Osiągnęliśmy kompromis. Najważniejsze dla nas jest zapewnienie, że będziemy mogli korzystać z basenu i sali gimnastycznej - mówi Jan Posłuszny. - Jak szkoła będzie już wybudowana, to może uda się znaleźć pomieszczenia na siłownię i solarium.

Biuro projektowe ma przygotować dokumentację budowlaną do marca.

W tej chwili dzieci z Warszewa mają do dyspozycji tylko jedną podstawówkę, przy ul. Duńskiej. Uczy się tam 300 dzieci, choć w dzielnicy mieszka ich 500. Pozostali jeżdżą do innych szczecińskich podstawówek, bo na Warszewie nie ma dla nich miejsca.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net