Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Urban chce być posłem i dyrektorem

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 22.11.2007Cezary Urban nie rezygnuje z pozostania dyrektorem XIII LO w Szczecinie. Jeszcze raz prosi marszałka Sejmu o możliwość łączenia mandatu poselskiego z pracą w szkole.

Cezary Urban nie rezygnuje z pozostania dyrektorem XIII LO w Szczecinie. Jeszcze raz prosi marszałka Sejmu o możliwość łączenia mandatu poselskiego z pracą w szkole.

Urban powołuje się na decyzje marszałka Komorowskiego w sprawie posła, jednocześnie dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego Jana Ołdakowskiego. Marszałek zezwolił mu na pełnienie obu funkcji i zapowiedział inicjatywę ustawodawczą, która doprecyzuje przepisy dotyczące sprawowania poselskiego mandatu.

Cezary Urban 7 listopada wziął urlop bezpłatny w szkole. Zarówno szkoła, jak i Muzeum Powstania Warszawskiego są prowadzone przez samorządy. A to właśnie praca na dyrektorskim stanowisku w tego typu instytucjach miała, zdaniem marszałka, uniemożliwić posłom sprawowanie obu funkcji w myśl ustawy o samorządzie terytorialnym.

- Pismo złożyłem do marszałka w poniedziałek, nie mam jeszcze odpowiedzi, ale liczę na pozytywne rozwiązanie - mówi Cezary Urban.

W biurze prasowym kancelarii Sejmu dowiedzieliśmy się, że marszałek rozpatruje każdą sprawę indywidualnie, choć faktycznie pomiędzy sprawami obu posłów są podobieństwa.

Na razie Cezary Urban poprosił prezydenta Szczecina o wstrzymanie procedury konkursowej na stanowisko dyrektora XIII LO do czasu wyjaśnienia jego sprawy w Sejmie. Póki co, pełniącą obowiązki dyrektora jest wcześniejsza wicedyrektor szkoły Jolanta Konieczna.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net