Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Nagrody dla bohaterskiego gimnazjalisty

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 22.11.2007Wskoczył do płonącego mieszkania i uratował człowieka. Wczoraj odebrał gratulacje i upominek od prezydenta miasta i zastępcy komendanta straży pożarnej.

Nagrody dla bohaterskiego gimnazjalisty
Historia 16-letniego Artura Grudzińskiego obiegła w minionym tygodniu cały Szczecin.

W pożarze, jaki wybuchł ok. godz. 13 w mieszkaniu przy ul. Niemierzyńskiej 21 w ubiegły wtorek (13.11), zginęła jedna osoba. Dzięki bohaterstwu Artura - tylko jedna.

Gimnazjalista wracał ze szkoły wraz z trzema kolegami - Kasjanem Kosiło, Bartoszem Janiszewskim i Mateuszem Krajewskim - wszyscy z klasy sportowej IIIc Gimnazjum nr 6 w Szczecinie. Kiedy zobaczyli ogień, podbiegli zobaczyć, co się dzieje.

- Chłopcy otworzyli drzwi mieszkania, a Artur dosłownie wyciągnął 52-letniego mężczyznę - powiedziała "Gazecie" Ewa Dobrzycka, zastępca dyrektora gimnazjum.

Wyniesiony przez Artura mężczyzna został przewieziony do szpitala przy ul. Akrońskiej, z pożaru ocalał także pies.

Wczoraj w magistracie Piotr Krzystek podziękował gimnazjaliście za jego odwagę i poświęcenie. - Taka postawa nie jest dzisiaj wcale powszechna. Odwaga i ambicja, jakimi wykazał się Artur, powinna być dla nas wszystkim przykładem - powiedział prezydent.

Państwo Grudzińscy oraz dyrektorka szkoły otrzymali kwiaty, zaś sam Artur pismo gratulacyjne oraz zestaw kina domowego.

Upominek w postaci książki nastolatek otrzymał również podczas uroczystego apelu w swojej szkole. Uczniowie nagrodzili bohatera brawami. - Zachowanie chłopców jest wielkim sukcesem, osiągnięciem rodziców i szkoły - powiedziała dyrektor Dobrzycka.

Artur pytany, czy czuje się jak bohater, stwierdził: - Niczego wielkiego nie dokonałem. To był impuls, po prostu to zrobiłem.

- Nie mam wątpliwości, że Artur jest bohaterem. Nie tylko dlatego, że wykazał się wielkim męstwem, także dlatego, że jest skromny - jak każdy prawdziwy bohater - powiedział Kazimierz Lesisz, zastępca komendanta Miejskiej Straży Pożarnej.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net