Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Amerykanie pokażą, jak uczyć angielskiego

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 27.11.2007Bezpłatne kursy dla nauczycieli młodszych klas szkoły podstawowej organizuje Departament Stanu USA oraz Georgtown University.

W Szczecinie zajęcia odbędą się w lutym (przez trzy kolejne tygodnie po feriach). Podczas warsztatów English Language Fellow będą prezentowane metody aktywizujące uczniów do nauki języka angielskiego. Nauczyciele mogą liczyć na darmowe materiały edukacyjne i udział w lekcjach otwartych w szkołach. - Uczymy prowadzenia lekcji w języku angielskim od początku do końca tak, by była dla dzieci zrozumiała - mówi Małgorzata Chołodecka, organizatorka kursów, specjalistka od wczesnoszkolnego nauczania j. angielskiego. - Nauczanie dzieci wymaga stosowania atrakcyjnych metod i pomocy naukowych, których w szkołach nie ma. Dzieci najlepiej uczą się wykorzystując wszystkie zmysły: obraz, dźwięk, ruch i dotyk. Nie powinny zdawać sobie sprawy, że się uczą. Wtedy o zabawach w szkole opowiadają w domach i zapamiętują słowa.

Przy pomocy ambasady USA w Szczecinie ma powstać Centrum Zasobów (Young Learners Resource Center), w którym nauczyciele będą mogli, także za darmo, korzystać z pomocy naukowych. Pierwsza taka placówka powstała w listopadzie w Warszawie. W Szczecinie będzie się mieściła w nowej siedzibie Pałacu Młodzieży na ul. Piastów. Nauczyciele wypożyczą tam książki wielkoformatowe (metr na metr) z kolorowymi ilustracjami i podpisami, dzięki którym dzieci szybko kojarzą rysunek ze słówkiem, kasety oraz płyty. Na miejscu będzie także komputer, ksero i maszyna do robienia wycinanek.

- Mamy ponad 200 matryc, z których w kilka minut można przygotować zabawę dla uczniów. Z takim graficznym wsparciem dzieci chętnie uczą się nowego języka. To musi przynieść efekty - mówi Chołodecka.

Zainteresowani warsztatami nauczyciele mogą kontaktować się z organizatorką pisząc na adres e-mail: margaretcholodecki@gmail.com.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net