Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Rodzice żądają spotkania z prezydentem

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 01.12.2007Miasto zakończyło ,,okres debaty społecznej" o restrukturyzacji i zapowiada przedstawienie ostatecznej koncepcji zmiany sieci szkół w przyszłym tygodniu. Rodzice mówią, że żadnej debaty nie było i apelują do prezydenta o spotkanie

Rodzice żądają spotkania z prezydentem
Jak głosi komunikat władz miasta, pracownicy wydziału oświaty spotkali się z dyrektorami, nauczycielami i rodzicami ze wszystkich szkół, które znalazły się w miejskim planie restrukturyzacji. Szkoły odwiedzili także radni z komisji edukacji i kultury (nie zgodzili się na połączenie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia przy ul. Bolesława Śmiałego i popołudniowej Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia przy ul. Wojska Polskiego). W piątek rodzice z muzycznej szkoły popołudniowej przekazali prezydentowi Piotrowi Krzystkowi list, w którym apelują o zorganizowanie otwartego spotkania. Ich zdaniem konsultacji nie było.

- Nie przedstawiono nam ani analizy ekonomicznej, ani demograficznej, czy z zakresu edukacji muzycznej - mówi Marzena Zychowicz, z komitetu obrony szkoły. - A my chcemy usłyszeć jedno zdanie, że szkoła tutaj zostanie.

Rodzice są zadowoleni z decyzji radnych, ale obawiają się, że nie zostanie przez prezydenta wzięta pod uwagę. - Pani prezydent Masojć nie odwiedziła naszej szkoły i nawet do nas nie zadzwoniła, chociaż taką prośbę zostawiliśmy w jej sekretariacie - mówi Joanna Czapska z komitetu obrony szkoły.

- Oczekujemy spotkania z prezydentem. Jeżeli tak dalej będzie wyglądała restrukturyzacja, to stworzymy ruch społeczny - dodała Zychowicz.

- Odbyło się ponad 40 spotkań ze wszystkimi zainteresowanymi stronami. Wpłynęło bardzo dużo wniosków, apeli i pomysłów. Teraz, na ich podstawie, zostanie przygotowana ostateczna koncepcja restrukturyzacji, która zostanie zaprezentowana na konferencji prasowej w przyszłym tygodniu - mówi Robert Grabowski z biura promocji UM.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net