Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Lekcja odpowiedzialności w Gimnazjum nr 10

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 03.12.2007Uczennice z klasy Ic w ramach akcji ,,Uczniowie z klasą" zorganizowały loterię, konkurs fotograficzny i lekcję odpowiedzialności, by pomóc zwierzętom ze schroniska. Mimo że była sobota, szkoła wypełniła się jak w dzień powszedni

Lekcja odpowiedzialności w Gimnazjum nr 10
- Przyszli prawie wszyscy uczniowie. Są nawet koledzy z innych szkół - mówiła Asia Cieślik. - Zebrałyśmy ponad 200 zł, które przeznaczymy na zakup pożywienia i koców dla zwierząt ze schroniska. - Chciałyśmy uczulić kolegów na problem bezdomnych zwierząt - dodaje Nicola Lamorska. - Namawiamy, by nie kupować piesków z rodowodem, tylko wziąć ze schroniska.

,,Uczennice z klasą" zorganizowały loterię i konkurs fotograficzny. O tym, że posiadanie psa to bardzo duża odpowiedzialność, przekonywały zaproszone pracownice schroniska.

- Każdego dnia przyprowadzanych do schroniska jest kilka psów. A adopcji jest ciągle za mało - mówiła podczas pogadanki Alina Rychta ze schroniska. - Mamy 150 miejsc, a ponad 300 psów. Wielu dzieciakom łza się w oku kręci, gdy oglądają filmy o schronisku.

Teraz cała dokumentacja, wszystkie materiały, relacje i zdjęcia zostaną opublikowane na udostępnionej przez ,,Gazetę Wyborczą" stronie internetowej. Program ,,Uczniowie z klasą" organizowany przez ,,Gazetę Wyborczą" ma na celu umożliwienie uczniom prezentację własnych dokonań, naukę samodzielności i pracy w grupie.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net