Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Rodzice chcą głowy Elżbiety Masojć

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 04.12.2007Rodzice, a za nimi Prawo i Sprawiedliwość nazywają restrukturyzację szczecińskiej oświaty "niewypałem" i żądają odwołania odpowiedzialnej za nią zastępcy prezydenta Szczecina Elżbiety Masojć. Prezydent Piotr Krzystek nie zamierza pozbywać się zastępcy.

"Zwracamy się z apelem o zaniechanie destrukcyjnej polityki oświatowej w Szczecinie oraz odwołanie z funkcji zastępcy prezydenta Szczecina Pani Elżbiety Masojć. Z niepokojem stwierdzamy, że dotychczasowe działania w tej dziedzinie zamiast budować wprowadzają chaos i powodują konflikty społeczne" - czytamy w piśmie do prezydenta miasta.

Rodzice szczecińskich uczniów twierdzą, że zastępca prezydenta zapowiadając likwidację kolejnych szkół "zabija" te placówki. - Typuje się jakąś szkołę do likwidacji i przez to zniechęca rodziców do zapisywania tam dzieci. W ten sposób łatwo zniszczyć placówkę - mówi jedna z mam z SP 36, Agnieszka Sielicka. - Z drugiej strony prezydent nie robi nic, by przekonać nas do restrukturyzacji.

Rodziców wsparli wczoraj, na specjalnej konferencji prasowej, politycy Prawa i Sprawiedliwości.

- Mamy do czynienia z totalnym chaosem i nieliczeniem się z głosami rodziców i nauczycieli - oznajmiła Małgorzata Jacyna-Witt, przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku. - Dotychczasowa likwidacja szkół i przedszkoli przyniosła tylko przepełnienie placówek.

- Prezydent obiecywał, że dzięki likwidowaniu szkół polepszy się jakość oświaty, tymczasem wyszło na to, że klasy są zbyt liczne, a dodatkowych godzin pozalekcyjnych nie ma - dodaje szczecińska radna PiS Marzena Kopacka.

- Zlikwidować szkołę jest łatwo, ale co będzie, gdy do szkół trafią dzieci z wyżu demograficznego? - pytał Leszek Dobrzyński, były poseł PiS. Stwierdził też, że zły jest pomysł łączenia szkół. - Rzecz nie jest w tym, by robić jedno centrum sportowe czy muzyczne i stawiać sobie pomnik, ale wybudować baseny i stworzyć klasy sportowe w innych szkołach.

Elżbieta Masojć nie chciała rozmawiać z "Gazetą", po komentarz odesłała nas do biura prasowego. Rzeczniczka Piotra Krzystka, Celina Skrobisz poinformowała, że prezydent nie zamierza pozbywać się swojej zastępczyni. - Prezydent bierze pełną odpowiedzialność za decyzje Elżbiety Masojć - powiedziała Celina Skrobisz. - A prawem opozycji jest krytykować działania prezydenta i tak ten list odbieramy.

Biuro prasowe Urzędu Miasta stwierdza także, że plan restrukturyzacji oświaty "jest spójny i ma dostosować szczecińską oświatę do zmieniających się warunków demograficznych oraz spowodować udrożnienie kształcenia artystycznego i rozwój sportu".

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net