Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Absolwenci SP 48, odnajdźcie się!

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 05.12.2007Podstawówka chce spisać losy swoich uczniów. Im więcej historii uda się zebrać, tym lepiej. Okazją jest zbliżający się jubileusz półwiecza szkoły

SP nr 48 to podstawówka na Pogodnie przy ul. Czorsztyńskiej. 50 lat skończy w przyszłym roku. Wielki jubileusz zaplanowano na koniec maja. Jedną z atrakcji ma być wydanie monografii na temat losów absolwentów podstawówki. Jej opracowania podjęły się szkolne bibliotekarki.

- Zaczęłam o tym myśleć już trzy lata temu - przyznaje Maja Hudeczek, która pracuje w SP nr 48 od 1982 r. To ona śledzi i spisuje losy uczniów. - Działać zaczęłam w ubiegłym roku. Trochę absolwentów znam, więc pocztą pantoflową, przez znajomych, przyjaciół, rozsyłam wici z prośbą o parę słów wspomnień. Nie liczę na to, że uda się zebrać wszystkie historie w jednej monografii, ale uważam, że mogłaby ona być początkiem czegoś, co będzie trwać latami.

Na razie swoje historie przysłało kilkanaście osób, a kilkadziesiąt kolejnych zadeklarowało pomoc. Odezwali się z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Australii, Irlandii. Wymieniają się informacjami na forach internetowych, szukają kolegów, wspominają nauczycieli. Czterdziesta ósma ma wśród swoich absolwentów wiele znanych dziś osób. Kończył ją np. piłkarz Radosław Majdan i aktor Robert Moskwa. Jest kilku dziennikarzy, wielu lekarzy, prawników, absolwentów uczelni artystycznych.

Jakich informacji potrzebuje szkoła? Przede wszystkim wspomnień związanych z nauką, kolegami, nauczycielami. Mile widziane są anegdoty. Ważne, żeby napisać rok ukończenia szkoły i załączyć swoje zdjęcie - z dzieciństwa i aktualne. Ponieważ monografia ma opowiadać losy absolwentów, szkoła liczy też na informacje, co działo się z jej uczniami po ukończeniu podstawówki - gdzie się uczyli, jakie zawody wybrali, gdzie mieszkają. Maile można przysyłać do marca na adresy: biblioteka.48@poczta.onet.pl, hudom73@poczta.onet.pl. Maja Hudeczek dostępna jest też pod nr. telefonu: 091 487 33 03, 0696 03 87 46.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net