Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Nauka bezpieczeństwa od przedszkola

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 11.12.2007W ramach akcji ,,Bezpieczny Przedszkolak" ponad 1,3 tys. dzieci ze szczecińskich przedszkoli poznało zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz otrzymało odblaskowe wisiorki

Nauka bezpieczeństwa od przedszkola
Podsumowanie trwającej dwa miesiące akcji odbyło się wczoraj w Domu Kultury ,,Słowianin". Przez dwa miesiące pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, policjanci z drogówki oraz strażnicy miejscy odwiedzili 23 szczecińskie przedszkola. 5- i 6-latkowie uczyli się m.in. trafnie oceniać okoliczności i elementy zagrożenia na drogach, poznawali zasady bezpieczeństwa ruchu, ćwiczyli zapamiętywanie numerów alarmowych.

Podczas finału w ,,Słowianinie" (z uwagi na liczbę dzieci impreza odbyła się w dwóch turach) dzieci przypominały sobie to, czego nauczyły się w przedszkolach. Razem ze Zbigniewem Wilczyńskim, aktorem z Pleciugi, który przebrał się za policjanta czarodzieja, śpiewały, że na czerwonym świetle nie wolno przechodzić przez ulicę. - A na zielonym trzeba się rozejrzeć - mówiła pięcioletnia Marta Dziarnowska z przedszkola nr 1 przy ul. Grażyny.

- To bardzo pożyteczna akcja. Wszystkie dzieci otrzymały od policjantów odblaskowe wisiorki, które chętnie zakładają w drodze do przedszkola i do domu - mówi Wanda Wachowiak, wychowawca w przedszkolu nr 1. - Dzieci dowiedziały się, że nie wolno mówić obcym osobom jak się nazywają i gdzie mieszkają. Oswajają się także z mundurem. Teraz pan policjant jest dla nich autorytetem.

Dzieci dostały też zabawki i przybory szkolne.

- Poprzez dzieci docieramy także do świadomości dorosłych - uważa Cezary Tkaczyk, dyrektor WORD w Szczecinie. - Okazuje się, że po naszych akcjach dzieci napominają rodziców, by na przykład zapinali pasy w samochodzie.

Akcja ,,Bezpieczny Przedszkolak" będzie kontynuowana w przyszłym roku. W nowej edycji drogowcy planują dotrzeć do przedszkoli w małych miejscowościach i wsiach naszego województwa. Do tych placówek maluchy chodzą najczęściej drogami, przy których nie ma chodników.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net