Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Przedszkole Publiczne nr 74 "Małych Przyjaciół" w Szczecinie


Adres: 26 Kwietnia 3
71-126 Szczecin

Telefon: 91 453 01 97

E-mail: pp74@um.szczecin.pl

WWW:

Opinie: dodaj »

Ocena: 0 oceń »

0 gwiazdek - na podstawie ocen


Opis szkoły

Przedszkole zlokalizowane jest na osiedlu „Przyjaźni”, przy ulicy 26 Kwietnia 3. Jest to placówka jedenasto oddziałowa mieszcząca się w dwuskrzydłowym budynku połączonym łącznikiem.
W lewym skrzydle budynku na parterze znajduje się gabinet Pani Dyrektor, pokój Pani intendentki oraz sale zabaw i szatnie grupy I „Misiaczki”, grupy II „Słoneczka”, grupy V „Weseli odkrywcy”. Na piętrze w lewym skrzydle mieści się pokój Pani księgowej oraz sale zabaw i szatnie grupy III „Skrzaty” i grupy IV „Puchatki”.


W prawym skrzydle budynku umiejscowiona jest przedszkolna biblioteka „Sowy mądrej głowy” oraz sala gimnastyczna, w której odbywają się zajęcia dodatkowe (rytmika, taniec towarzyski, gimnastyka korekcyjna). Na parterze znajdują się sale zabaw i szatnie grupy VI „Wiewióry” i grupy VII „Żółwie” i grupy X „Piraci”. Na piętrze w prawym skrzydle budynku znajduje się gabinet Pani Wicedyrektor, pokój logopedy oraz sale zabaw i szatnie grupy VIII „Motyle” i grupy IX „ Żeglarze”.
W korytarzu łączącym oba skrzydła budynku mieści się sala zabaw i szatnia grupy XI „Tygryski”, pokój do nauki języka angielskiego oraz prywatny gabinet stomatologiczny.Przedszkole posiada bardzo duży plac zabaw wokół placówki, który podzielony jest na sektory zajmowane przez poszczególne grupy wiekowe dzieci.
W ostatnich latach nauczycielki, chcąc uatrakcyjnić ofertę przedszkola, wprowadziły wiele innowacji pedagogicznych, oraz przystąpiły do realizacji ciekawych programów, często ogólnopolskich a nawet międzynarodowych.
W trakcie realizacji programu „ Klubu Czytających Przedszkoli”, promującego wśród dzieci, zamiłowanie do czytelnictwa, zrodził się pomysł otworzenia biblioteki. Wkrótce, w niewielkim pomieszczeniu i na razie z nielicznym księgozbiorem, zorganizowano „Bibliotekę Sowy Mądrej Głowy”. Dzieci z entuzjazmem przyjęły otwarcie biblioteki, licznie odwiedzając ją z rodzicami, wszyscy chętnie korzystają z możliwości wypożyczania pięknych i ciekawych książek. Biblioteka co roku wzbogaca się o nowe egzemplarze, dzięki współpracy z hurtownią książek i wiosennym kiermaszom organizowanym w przedszkolu.Najnowszym osiągnięciem całej Rady Pedagogicznej jest objęcie najstarszych grup profilaktycznym programem zdrowia emocjonalnego małego dziecka „Przyjaciele Zippiego”. Trzeba tu wspomnieć, że nasze przedszkole pilotażowo wprowadziło ten program już w roku szkolnym 2005/2006. Program przyniósł widoczne efekty już w początkowej fazie realizacji, zaciekawił dzieci, zadziwił dorosłych, zarówno nauczycieli jak i rodziców i dlatego jest kontynuowany w kolejnych grupach zerowych, przygotowując dzieci do radzenia sobie ze zwykłą i niezwykłą codziennością.

Opinie o szkole

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tej szkole. Jeśli chcesz dodać swoją opinię, skorzystaj z formularza »

Jeśli chcesz zmodyfikować dane szkoły, dodać opis, zdjęcia lub umieścić w naszej bazie nową szkołę, skontaktuj się z nami.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net