Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Aktualności

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

02.12.2010

Mama na Facebooku

Zdjęcie: 497 Wracasz do domu, logujesz się na Facebooka i we właściwy sobie sposób komentujesz np. niesprawiedliwość, która dotknęła cię ze strony nauczyciela lub szefa w pracy. Następnie szybko przechodzisz do komentowania zdjęć z ostatniej weekendowej imprezy, na których zostałeś otagowana/y... Facebookowe życie toczy się swoim tempem, aż do momentu, gdy otrzymujesz "friend request"... od swojej mamy. czytaj więcej »

02.12.2010

Wielki dzień dla przedsiębiorczości w Szczecinie

W poniedziałek 6 grudnia 2010r., przed wejściem głównym Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego przy ulicy Mickiewicza 64, stanie Mobilny Inkubator Przedsiębiorczości, którego otwarcie zainauguruje Prezydent Miasta, dziekan WNEiZ oraz przedstawiciele Fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. czytaj więcej »

25.11.2010

Oswajanie z maturą: 14,5 tysiąca uczniów zdaje na próbę

Zdjęcie: 495 Trudne były niektóre pytania do tekstów źródłowych, ale tematy wypracowań podpasowały. Zadania z matematyki? Średnie - mówią maturzyści z Zespołu Szkół Salezjańskich, którzy wzięli udział w akcji "Próbna matura z Gazetą Wyborczą i wydawnictwem Operon" czytaj więcej »

25.11.2010

Autobus pełen energii wyruszy w listopadzie

Zdjęcie: 496 Pod koniec listopada „Atomowy Autobus - Mobilne laboratorium” rusza w trasę objazdową po 12 największych ośrodkach akademickich w Polsce. Celem projektu Fundacji FORUM ATOMOWE jest przeprowadzenie kampanii edukacyjnej wśród studentów uniwersytetów i poznanie postaw społecznych na temat zagadnień związanych z energetyką jądrową. czytaj więcej »

10.11.2010

Polskie Dziecko Internetowe

Zdjęcie: 494 Z internetu w Polsce korzystają coraz to młodsze dzieci. W sieci czyha na nie również coraz więcej zagrożeń. Prawie co czwarte dziecko kontaktuje się z nieznajomymi online, a co czternaste taki kontakt zakończyło spotkaniem twarzą w twarz. Na szczęście większość dzieci, które doświadczają zagrożeń w sieci, umie sobie z nimi emocjonalnie poradzić. Niestety jednocześnie co trzecie dziecko jest uzależnione od internetu. W tym przypadku niepokój budzi bardzo niska świadomość rodziców. czytaj więcej »

08.11.2010

Rektorzy chcą zmian, choć nie takich jak rząd

Nowa ustawa o szkolnictwie wyższym jest za długa i "przeregulowana", ale główne kierunki reformy popieramy - mówi prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, przewodnicząca Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, która obraduje w Szczecinie. czytaj więcej »

08.11.2010

Chcesz wydobywać ropę? Budować jachty?

Nowości na uczelniach. Górnictwo morskie będzie można studiować na Akademii Morskiej w Szczecinie. ZUT przygotowuje się do uruchomienia jachtingu czytaj więcej »

04.11.2010

Ks. Ireneusz Lukas: Działania UM są niepoważne

Jeśli problemu religii dla mniejszości wyznaniowych nie uda się rozwiązać na szczeblu lokalnym, interweniować będzie Ministerstwo Edukacji Narodowej. czytaj więcej »

04.11.2010

Rektorzy debatują o pieniądzach. Przyszłość niepewna

Zdjęcie: 491 Rektorzy największych polskich uczelni dyskutują w Szczecinie o zmianach w finansowaniu szkół wyższych. O tym, jak te zmiany mogą wpłynąć na kondycję naszych uczelni - mówi prof. Józef Perenc z US czytaj więcej »

02.11.2010

Maciej Kopeć: Szczecińska oświata? Czas na zmiany.

Zdjęcie: 489 Gdy mówimy o stu milionach na wydatki majątkowe w oświacie, to warto pamiętać, że te pieniądze idą głównie na szkołę na Warszewie, Centrum Żeglarskie i Centrum Kształcenia Sportowego. Znacznie gorzej jest z pozostałymi inwestycjami - zauważa Maciej Kopeć*. czytaj więcej »

« poprzednie 13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23   następne »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net