Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Aktualności

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

24.09.2016

Czy reforma oświaty spowoduje masowe zwolnienia nauczycieli

Zdjęcie: 658 Wielokrotnie zmieniana ustawa o systemie oświaty w 2017 r. ma zostać zastąpiona nowym prawem oświatowym. Do jego najważniejszych założeń należą likwidacja gimnazjów i powrót do 8-letniej podstawówki, 4-letniego liceum ogólnokształcącego lub 5-letniego technikum. Zmianom w systemie nauczania przeciwni są Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz samorządy. czytaj więcej »

23.08.2016

Poznajcie Preply - nauka via skype i nie tylko

Zdjęcie: 656 Lubisz wyzwania, a może cenisz sobie nowatorskie rozwiązania? Jeśli chcesz podążać za trendami w edukacji ta strona jest Ci pisana. Poznaj innowacyjną platformę edukacyjną Preply. Adres internetowego serwisu preply.com to coś więcej niżeli serwis ogłoszeniowy, to kompleksowy portal o zróżnicowanej ofercie, która jest w stanie sprostać każdemu. Wbrew pozorom nie jest to kolejny uniwersalny serwis, ale platforma w dużej mierze stworzona na podstawie oczekiwań odbiorców. Powstała zaledwie półtora roku temu, a dziś bryluje na rynku edukacji przyczyniając się do przełomu w edukacji zdalnej. Preply wciąż poszerz swoją ofertę, tak o kolejne przedmioty, jak również funkcjonalności, dzięki którym użytkownik jeszcze bardziej komfortowo może się uczyć. Kluczową cechą Preply jest zindywidualizowana nauka skrojona na miarę ucznia, jego potrzeb, zdolności i trudności. To dzięki indywidualizacji i dopasowaniu nauki do ucznia Preply jest tak uniwersalnym portalem. czytaj więcej »

15.08.2016

Papier, baterie i kapselki

Zdjęcie: 655 Gdyby zastanowić się nad akcjami proekologicznymi przez chwilkę, to śmiało można przyznać, że jest ich całkiem sporo. Istnieje wiele projektów – rządowych i nie tylko – których celem jest utrzymanie środowiska naturalnego w należytym stanie z jednej strony, zaś oszczędzeniu pieniędzy podatników i władzy z drugiej. czytaj więcej »

12.07.2016

Jak oszczędzać na studiach za granicą?

Zdjęcie: 654 Chcesz studiować za granicą? Świetnie! Musisz jednak pamiętać, że to niemały wydatek. Koszty komunikacji miejskiej, wynajmu lokum i życia codziennego mogą być znacznie wyższe niż w przypadku studiowania w kraju. Czy są sposoby, żeby oszczędzać na studiach za granicą? czytaj więcej »

05.07.2016

Przygotowujesz się do obrony pracy dyplomowej? Odwiedź serwis Notatek.pl

Zdjęcie: 653 Koniec czerwca i początek lipca to czas obron prac licencjackich i magisterskich. Po za oczywiście pytaniami dotyczącymi treści pracy powinniśmy spodziewać się również tych dotyczących treści z toku studiów. Co zrobić, gdy brakuje materiałów do nauki? Polecamy odwiedzić portal Notatek.pl czytaj więcej »

29.06.2016

Szybkie pożyczki pozabankowe – jak otrzymać pieniądze przez Internet?

Zdjęcie: 652 Potrzebujesz błyskawicznej gotówki, ale nie możesz liczyć na nią w banku? W takiej sytuacji jest obecnie wielu Polaków. Wówczas zgłaszają się oni najczęściej do instytucji pozabankowych, które bardziej liberalnie podchodzą do udzielania pożyczek swoim klientom. Dzięki nim można otrzymać pieniądze także przez Internet i to nawet w kwadrans! czytaj więcej »

03.02.2016

Jak stworzyć skuteczny list motywacyjny?

Zdjęcie: 651 Skutecznym listem motywacyjnym będzie dokument, który sprawi, że osoba zajmująca się rekrutacją w danej firmie nie tylko go w całości przeczyta, ale i zaprosi jego autora na rozmowę kwalifikacyjną. czytaj więcej »

22.01.2016

Jak zostać notariuszem?

Zdjęcie: 650 Notariusz to wciąż zawód cieszący się bardzo dużym społecznym uznaniem. Jesteśmy niezmiennie skłonni postrzegać notariuszy jako godnych szacunku, inteligentnych i kompetentnych ludzi. Co roku wiele młodych osób wybiera właśnie taką profesję z powodu związanych z nią wysokich zarobków i stabilności zawodowej. czytaj więcej »

16.11.2015

Podszkol kompetencje miękkie – na pewno nie pożałujesz!

Zdjęcie: 649 Od dłuższego czasu poszukujesz pracy i wciąż nic. Skąd bierze się taki stan rzeczy? Przecież jesteś osobą młodą, wykształconą, posiadasz już jakieś doświadczenie, a mimo tego, wciąż nie możesz na dłużej związać się z żadną firmą. Być może wina leży po stronie Twoich umiejętności miękkich, takich jak komunikacja, kreatywność i odporność na stres? Zapoznaj się z naszym artykułem i sprawdź, które z nich szwankują i jak możesz nad nimi popracować, by stać się lepszym kandydatem na wymarzone stanowisko. czytaj więcej »

05.09.2015

Gdzie pojechać na ferie zimowe?

Zdjęcie: 648

Choć może się to wydać nieco przedwczesne, już teraz większość wychowawców zastanawia się nad organizacją zimowego wypoczynku dla swoich podopiecznych. Oczywiście jest wiele placówek, które nie zajmują się uczniowskim wypoczynkiem w ferie, ale coraz więcej klas decyduje się także na grupowy wypoczynek.

czytaj więcej »

« poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2019. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net