Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Aktualności

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

18.12.2014

Ferie 2015

Zdjęcie: 635 W tym roku uczniowie zachodniopomorskich szkół mogą się cieszyć z wyjątkowo korzystnie przypadających terminów zimowego wypoczynku. Nie dość, że przerwa świąteczna trwać będzie niemal dwa tygodnie, to zaraz po niej rozpoczną się ferie zimowe. czytaj więcej »

28.08.2014

Zbliża się 1 września i wydatki na podręczniki

Zdjęcie: 634 Początek roku szkolnego nie jest łatwym okresem dla dzieci i rodziców. Uczniowie muszą ogarnąć wiele nowych spraw, czasem przyzwyczaić się do nowej szkoły i kolegów, a rodzice muszą sprostać wymaganiom finansowym związanym z zakupami podręczników i pomocy szkolnych. czytaj więcej »

25.08.2014

Dziś ruszają poprawki z matury

Zdjęcie: 633 W tym roku rekordowa ilość uczniów szkół ponadgimnazjalnych przystępuje do poprawki majowych egzaminów dojrzałości. Piszących po raz drugi jest aż około 75 tysięcy, a ogromną większość, około 65 tysięcy, stanowią osoby, które nie zdobyły wymaganej liczby punktów na teście z matematyki. czytaj więcej »

19.08.2014

Remont w żłobku przy ul. Niedziałkowskiego

W nadchodzącym roku szkolnym szczecińskie maluchy będą miały do dyspozycji nową część żłobka przy ul. Niedziałkowskiego. Właśnie zakończono remont pomieszczeń dla 90 dzieci. Nie znaczy to jednak, że ten popularny żłobek w centrum przyjmie większą ilość maluchów do żłobka. Liczba miejsc się na razie nie zwiększy, ponieważ wraz z zakończeniem remontu nowej części, rozpocznie się renowacja starej części obiektu. Zwiększony nabór do tej placówki jest dopiero kwestią przyszłości. czytaj więcej »

23.06.2014

Wakacje za pasem

Zdjęcie: 631 Choć w większości polskich szkół oceny na koniec roku zostały już wystawione, a na lekcjach obowiązuje atmosfera wszechobecnego luzu, to jeszcze nie wakacje. Oficjalną datą zakończenia roku szkolnego 2013/2014 jest przyszły piątek, czyli 27 czerwca. Do tego czasu uczniowie mają obowiązek uczestnictwa w zajęciach lekcyjnych. czytaj więcej »

13.05.2014

W wakacje dzieci się nie nudzą

Zdjęcie: 630 Jeśli dziecko jest za małe by wysłać je na obóz lub kolonię, lub gdy zwyczajnie nas nie stać na dwutygodniowy wyjazd dla pociechy, mamy jeszcze do wybory wiele opcji spędzania czasu w mieście. Najwięcej okazji do atrakcyjnego wypoczynku mają oczywiście mieszkańcy większych miast, w których są kina i różne ośrodki kultury. Na szczęście Szczecin jest właśnie takim miastem, które co roku wręcz rozpieszcza dzieci podczas letnich miesięcy. czytaj więcej »

06.05.2014

Dziś matura z matematyki – największe wyzwanie dla uczniów

Zdjęcie: 629 Po wczorajszych zmaganiach z polską gramatyką i kanonem lektur, przyszedł czas na zadania matematyczne. Maturzyści, uzbrojeni w kalkulatory i tablice matematyczne, zasiedli punktualnie o 9 rano do napisania testu na poziomie podstawowym z matematyki, który od lat (i to mimo wciąż obniżanego poziomu wymagań) jest uznawany za najtrudniejszy. Coroczne statystyki wykazują, że największa liczba uczniów oblewa właśnie tę część matury. czytaj więcej »

05.05.2014

Ruszyły matury! Na początek język polski

Zdjęcie: 628 Dziś maturzyści napisali pierwszy z obowiązkowych egzaminów, czyli test z języka polskiego na poziomie podstawowym. Na to zadanie przewidziano 2 godziny i 50 minut. czytaj więcej »

28.04.2014

Gimnazjaliści napisali egzamin z języków obcych

Zdjęcie: 626 W piątek od 9 rano polscy gimnazjaliści zasiedli do napisania części podstawowej egzaminu gimnazjalnego z języków obcych, a po dwóch godzinach mieli także okazję zmierzyć się z formą rozszerzoną tegoż testu. czytaj więcej »

28.04.2014

Już za tydzień matury!

Zdjęcie: 627 Niebawem, bo już 5 maja, polscy maturzyści przystąpią do pierwszej części swojego egzaminu dojrzałości. Tradycyjnie zaczną od testu z języka polskiego na poziomie podstawowym, a w kolejnych dniach zmierzą się z matematyką i językami obcymi, również na poziomie podstawowym. Są to egzaminy obowiązkowe dla wszystkich zdających, podobnie jak egzamin ustny z języka obcego i z języka polskiego (czyli znikająca już niedługo forma prezentacji wybranego tematu). czytaj więcej »

« poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2019. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net