Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Aktualności

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

27.06.2013

Jak dobrze wybrać szkołę wyższą?

Zdjęcie: 605 Niebawem pojawią się wyczekiwane przez maturzystów wyniki egzaminów maturalnych i każdy z nich przekona się o swoich szansach dostania się na wymarzony kierunek. Dobrze zdana matura to jednak dopiero połowa sukcesu, a drugą połową jest odpowiedni wybór studiów. Jeśli bowiem maturzysta weźmie pod uwagę jedynie łatwość studiowania lub modę na konkretny kierunek, może się bardzo rozczarować i albo spędzić pięć lat na uczeniu się czegoś co go nie interesuje, albo szybko zrezygnować i stracić cały rok do kolejnej rekrutacji. czytaj więcej »

26.06.2013

Słabe wyniki egzaminu gimnazjalnego

Zdjęcie: 604 W zeszłym tygodniu, czyli tusz przed wakacyjną przerwą, ale i przed rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych, uczniowie w całym kraju poznali wyniki swoich końcowych egzaminów. Pisane od 23 do 25 kwietnia egzaminy gimnazjalne są obowiązkowym sprawdzianem po trzech latach nauki, a ich wyniki stanowią połowę punktacji przyznawanej podczas rekrutacji do liceów, techników i szkół zawodowych. czytaj więcej »

05.06.2013

Ruszyła rekrutacja na studia

Zdjęcie: 603 Tegoroczni maturzyści mogą rozpocząć starania o przyjęcie ich na studia jeszcze zanim poznają wyniki swoich matur pisemnych. Już od wielu lat praktykowany jest taki system na Uniwersytecie Szczecińskim oraz na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. czytaj więcej »

28.05.2013

Koniec matur pisemnych

Zdjęcie: 602 Dziś kończą się matury pisemne. Ostatnim egzaminem, z którym musieli się zmierzyć tegoroczni maturzyści był najrzadziej wybierany język włoski. Na zdawanie tego przedmiotu zdecydowało się w tym roku jedynie 713 uczniów szkół średnich z całej Polski. czytaj więcej »

23.05.2013

Trwają szczecińskie Juwenalia!

Zdjęcie: 601 Jeszcze przez trzy dni trwać będzie tegoroczne wielkie święto szczecińskich studentów. Juwenalia Szczecin 2013, trwające od 22 do 26 maja, prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie. czytaj więcej »

22.05.2013

Już po maturze z fizyki i łaciny

Zdjęcie: 600 Maturalny maraton zbliża się powoli do końca. W poniedziałek uczniowie polskich szkół przystąpili do dość rzadko wybieranych egzaminów z fizyki i astronomii oraz z łaciny i tradycji antycznej. czytaj więcej »

21.05.2013

Wybierz kolonie lub obóz naukowy

Zdjęcie: 599 Ruszyły już zapisy na letnie wyjazdy dla dzieci i lepiej się pośpieszyć zanim zabraknie miejsc na najciekawszych obozach i koloniach organizowanych przez szczecińskie firmy. czytaj więcej »

17.05.2013

Szczecińska Noc Muzeów

Zdjęcie: 598 Już w najbliższą sobotę w Szczecinie będzie można wziąć udział w kolejnej już Nocy Muzeów. Jest to impreza, w której Polacy, podobnie jak reszta Europy, biorą udział coraz liczniej i chętniej. Z darmowego (bądź za symboliczną kwotę) wejścia do muzeów, zabytków architektonicznych, galerii, oraz do innych instytucji związanych z kulturą, z pewnością chętnie skorzystają nie tylko miłośnicy sztuki czy historii, ale także uczniowie szczecińskich szkół. czytaj więcej »

15.05.2013

Trwają egzaminy z maturalnych przedmiotów dodatkowych

Zdjęcie: 597 W poniedziałek 13 maja maturzyści zdawali testy z wiedzy o społeczeństwie i filozofii, a we wtorek 14 maja z chemii i geografii. Jak co roku wos na poziomie podstawowym cieszył się dużym powodzeniem, ponieważ uważany jest przez uczniów za najprostszy do zdania. Maturę z tego przedmiotu napisało aż 54,5 tys tegorocznych maturzystów. czytaj więcej »

09.05.2013

Kolejny dzień matur. Dzisiaj angielski

Zdjęcie: 596 Dzisiaj kolejny dzień zmagań polskich maturzystów z testami mającymi potwierdzić ich wiedzę i umiejętności. Tym razem rozwiązywali trzyczęściowy test z języka angielskiego trwający 120 minut (poziom rozszerzony trwa 190 minut). Za wszystkie poprawne odpowiedzi można zdobyć 50 punktów. czytaj więcej »

« poprzednie 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13   następne »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2019. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net