Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Aktualności

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

08.05.2013

Drugi dzień maturalnych zmagań

Zdjęcie: 595 Po wczorajszym języku polskim dziś przyszedł czas na matematykę, której wielu maturzystów obawia się najbardziej, szczególnie na poziomie rozszerzonym. Egzamin trwa 170 minut (część rozszerzona 180 min) i jest jednym z trzech niezbędnych do zdania całej matury testów. By zaliczyć go pozytywnie uczniowie muszą zdobyć minimum 30% punktów. czytaj więcej »

07.05.2013

Zaczynamy matury!

Zdjęcie: 594 Początek zmagań uczniów szkół średnich to dzisiejszy egzamin z języka polskiego, który na poziomie podstawowym jest obowiązkowy dla wszystkich zdających. Poziom rozszerzony mogą zdawać tylko ci maturzyści, którzy napisali test podstawowy i wcześniej zadeklarowali taka chęć w wypełnianych wcześniej deklaracjach maturalnych. czytaj więcej »

06.05.2013

We wtorek ruszają matury

Zdjęcie: 593 Już jutro szczecińscy maturzyści, podobnie jak uczniowie szkół średnich w całej Polsce, przystąpią do najważniejszego egzaminu w swoim życiu. Tegoroczna matura tradycyjnie rozpocznie się pisemnym testem z języka polskiego. W tym tygodniu trzeba będzie się też zmierzyć z matematyką i wybranym językiem nowożytnym (do wyboru angielski, francuski, włoski, niemiecki, rosyjski i hiszpański). Wszyscy maturzyści muszą podejść do egzaminów na poziomie podstawowym, ale na chętnych czekają także testy na poziomie rozszerzonym. czytaj więcej »

26.04.2013

Kolejny Kontrapunkt za nami

Zdjęcie: 591 Kontrapunkt, czyli doroczny Przegląd teatrów Małych Form odbywał się w Szczecinie od 15 do 21 kwietnia. Festiwal ten to wspaniała okazja do tego by nie wyjeżdżając z miasta poznać najciekawsze i najbardziej zróżnicowane propozycje teatralne z całej Polski. Jest to również świetna sposobność do kształtowania młodych gustów szczecińskich uczniów. Młodzież, na podstawie urozmaiconej stylistyki przedstawień scenicznych, co roku wyrabia sobie zdanie na temat teatru i kształtuje własne spojrzenie na tę szlachetną sztukę. czytaj więcej »

26.04.2013

Trwa egzamin gimnazjalny

Zdjęcie: 592 W tym tygodniu młodzi Polacy stają przed pierwszym poważnym wyzwaniem edukacyjnym w życiu, czyli zdają egzamin gimnazjalny. Młodzież ma okazję przekonać się czy wieloletnia nauka angielskiego, matematyki czy geografii, zaowocowała konkretnymi umiejętnościami. Mają już za sobą część historyczną, podczas której musieli m.in. odnieść się do historycznych map i średniowiecznych tekstów źródłowych, część poświęconą językowi polskiemu, w której wykazywali się wiedzą gramatyczną oraz umiejętnością wyciągania wniosków z tekstu, a także część przyrodniczą i matematyczną. czytaj więcej »

25.04.2013

Dzień refleksji nad czytelnictwem

Zdjęcie: 590 Odbywający się 23 kwietnia Dzień Książki i Praw Autorskich to znakomita okazja do organizacji rozmaitych targów, wystaw, spotkań autorskich i konkursów, których również i w tym roku nie zabrakło w największych polskich miastach. Dzień książki to prawdziwe święto miłośników literatury, którzy mogą razem celebrować szlachetną sztukę czytania i wymieniać się czytelniczymi doświadczeniami. Niestety jest to także kolejna okazja do dokonania smutnych podsumowań polskiego czytelnictwa. czytaj więcej »

18.04.2013

Dowiedz się do czego służy literatura

Zdjęcie: 589 Codziennie bardzo wielu nauczycieli i uczniów próbuje odpowiedzieć sobie na pytanie ,,Do czego właściwie służy literatura?”. Bez konkretnej odpowiedzi na to pytanie, trudno jest dobrze nauczać czy pomyślnie zdać na przykład maturę z języka polskiego. czytaj więcej »

12.04.2013

Bezprzewodowy Internet w Akademii Morskiej

Zdjęcie: 588 Szczecińska Akademia Morska zakończyła właśnie i podsumowała trwający od stycznia zeszłego roku projekt o nazwie Morskie Opowieści. Jednym z niewątpliwych sukcesów projektu jest zapewnienie studentom i pracownikom AM wygodnego i darmowego dostępu do Internetu na terenie uczelni. Nieodpłatne wi-fi funkcjonuje już we wszystkich budynkach dydaktycznych oraz w akademikach. czytaj więcej »

05.04.2013

Szóstoklasiści napisali swój pierwszy wielki test

Zdjęcie: 587 W większości polskich szkół podstawowych odbył się 4 kwietnia test szóstoklasisty, który jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów kończących szkołę i jest jednym z warunków zaliczenia pierwszego etapu edukacji. Dla młodych ludzi jest to także pierwsze tak stresujące wydarzenie w życiu i z pewnością wielkie przeżycie. czytaj więcej »

27.03.2013

Mieszkańcy budynku przy ul. Lubelskiej nie chcą u siebie szkoły

W budynku przy szczecińskiej ulicy Lubelskiej, mieszczącej się w dzielnicy Gumieńce, planowane jest otworzenie szkoły podstawowej. Mają się w niej uczyć dzieci uczęszczające do klas 1-3, a nauczanie ma być prowadzone w systemie Montessori. Miałaby to być pierwsza tego typu placówka w Szczecinie. System Montessori opiera się na towarzyszeniu dziecku w jego naturalnym rozwoju intelektualnym, poprzez zachęcanie go do rozwijania umiejętności, zgodnie z własnymi chęciami i predyspozycjami. czytaj więcej »

« poprzednie 4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14   następne »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2019. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net