Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Edukacja w Szczecinie

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

22.05.2013

Już po maturze z fizyki i łaciny

Zdjęcie: 600 Maturalny maraton zbliża się powoli do końca. W poniedziałek uczniowie polskich szkół przystąpili do dość rzadko wybieranych egzaminów z fizyki i astronomii oraz z łaciny i tradycji antycznej. czytaj więcej »

15.05.2013

Trwają egzaminy z maturalnych przedmiotów dodatkowych

Zdjęcie: 597 W poniedziałek 13 maja maturzyści zdawali testy z wiedzy o społeczeństwie i filozofii, a we wtorek 14 maja z chemii i geografii. Jak co roku wos na poziomie podstawowym cieszył się dużym powodzeniem, ponieważ uważany jest przez uczniów za najprostszy do zdania. Maturę z tego przedmiotu napisało aż 54,5 tys tegorocznych maturzystów. czytaj więcej »

09.05.2013

Kolejny dzień matur. Dzisiaj angielski

Zdjęcie: 596 Dzisiaj kolejny dzień zmagań polskich maturzystów z testami mającymi potwierdzić ich wiedzę i umiejętności. Tym razem rozwiązywali trzyczęściowy test z języka angielskiego trwający 120 minut (poziom rozszerzony trwa 190 minut). Za wszystkie poprawne odpowiedzi można zdobyć 50 punktów. czytaj więcej »

08.05.2013

Drugi dzień maturalnych zmagań

Zdjęcie: 595 Po wczorajszym języku polskim dziś przyszedł czas na matematykę, której wielu maturzystów obawia się najbardziej, szczególnie na poziomie rozszerzonym. Egzamin trwa 170 minut (część rozszerzona 180 min) i jest jednym z trzech niezbędnych do zdania całej matury testów. By zaliczyć go pozytywnie uczniowie muszą zdobyć minimum 30% punktów. czytaj więcej »

07.05.2013

Zaczynamy matury!

Zdjęcie: 594 Początek zmagań uczniów szkół średnich to dzisiejszy egzamin z języka polskiego, który na poziomie podstawowym jest obowiązkowy dla wszystkich zdających. Poziom rozszerzony mogą zdawać tylko ci maturzyści, którzy napisali test podstawowy i wcześniej zadeklarowali taka chęć w wypełnianych wcześniej deklaracjach maturalnych. czytaj więcej »

06.05.2013

We wtorek ruszają matury

Zdjęcie: 593 Już jutro szczecińscy maturzyści, podobnie jak uczniowie szkół średnich w całej Polsce, przystąpią do najważniejszego egzaminu w swoim życiu. Tegoroczna matura tradycyjnie rozpocznie się pisemnym testem z języka polskiego. W tym tygodniu trzeba będzie się też zmierzyć z matematyką i wybranym językiem nowożytnym (do wyboru angielski, francuski, włoski, niemiecki, rosyjski i hiszpański). Wszyscy maturzyści muszą podejść do egzaminów na poziomie podstawowym, ale na chętnych czekają także testy na poziomie rozszerzonym. czytaj więcej »

26.04.2013

Trwa egzamin gimnazjalny

Zdjęcie: 592 W tym tygodniu młodzi Polacy stają przed pierwszym poważnym wyzwaniem edukacyjnym w życiu, czyli zdają egzamin gimnazjalny. Młodzież ma okazję przekonać się czy wieloletnia nauka angielskiego, matematyki czy geografii, zaowocowała konkretnymi umiejętnościami. Mają już za sobą część historyczną, podczas której musieli m.in. odnieść się do historycznych map i średniowiecznych tekstów źródłowych, część poświęconą językowi polskiemu, w której wykazywali się wiedzą gramatyczną oraz umiejętnością wyciągania wniosków z tekstu, a także część przyrodniczą i matematyczną. czytaj więcej »

12.04.2013

Bezprzewodowy Internet w Akademii Morskiej

Zdjęcie: 588 Szczecińska Akademia Morska zakończyła właśnie i podsumowała trwający od stycznia zeszłego roku projekt o nazwie Morskie Opowieści. Jednym z niewątpliwych sukcesów projektu jest zapewnienie studentom i pracownikom AM wygodnego i darmowego dostępu do Internetu na terenie uczelni. Nieodpłatne wi-fi funkcjonuje już we wszystkich budynkach dydaktycznych oraz w akademikach. czytaj więcej »

05.04.2013

Szóstoklasiści napisali swój pierwszy wielki test

Zdjęcie: 587 W większości polskich szkół podstawowych odbył się 4 kwietnia test szóstoklasisty, który jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów kończących szkołę i jest jednym z warunków zaliczenia pierwszego etapu edukacji. Dla młodych ludzi jest to także pierwsze tak stresujące wydarzenie w życiu i z pewnością wielkie przeżycie. czytaj więcej »

27.03.2013

Mieszkańcy budynku przy ul. Lubelskiej nie chcą u siebie szkoły

W budynku przy szczecińskiej ulicy Lubelskiej, mieszczącej się w dzielnicy Gumieńce, planowane jest otworzenie szkoły podstawowej. Mają się w niej uczyć dzieci uczęszczające do klas 1-3, a nauczanie ma być prowadzone w systemie Montessori. Miałaby to być pierwsza tego typu placówka w Szczecinie. System Montessori opiera się na towarzyszeniu dziecku w jego naturalnym rozwoju intelektualnym, poprzez zachęcanie go do rozwijania umiejętności, zgodnie z własnymi chęciami i predyspozycjami. czytaj więcej »

« poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2021. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net