Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Edukacja w Szczecinie

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

13.04.2011

Absurd przy naborze do przedszkoli. Rodzice tracą czas i pieniądze

Zdjęcie: 531 Wydział oświaty i referat działalności gospodarczej to jednostki tego samego Urzędu Miejskiego w Szczecinie. Wydział, który organizuje i nadzoruje nabór do przedszkoli, wymaga zaświadczeń, które wystawia referat. Referat przepisuje dane z ogólnodostępnego rejestru. czytaj więcej »

13.04.2011

Patriotyczny egzamin gimnazjalny. "Łatwiejszy, niż próbny".

Zdjęcie: 532 Analiza opisu dworu w Soplicowie. Interpretacja wypowiedzi Soyki i Bońka na temat miłości do ojczyzny. Wtorkowy egzamin gimnazjalny z przedmiotów humanistycznych odbył się pod hasłem "Patriotyzm wczoraj i dziś" czytaj więcej »

13.04.2011

Po egzaminie gimnazjalnym. Feralne słówko: póki

Zdjęcie: 533 Milena zarzeka się: - Przecież śpiewałam: "póki my żyjemy" przez całą podstawówkę. Koledzy, którzy wyszli właśnie z egzaminu, kiwają głowami na potwierdzenie. Wszyscy miny mają kwaśne. - Przez to "póki" pójdziemy chyba do zawodówki czytaj więcej »

31.03.2011

Autoprezentacja na egzaminie ustnym, czyli jak zrobić dobre wrażenie na komisji

Jedno jest pewne. Na egzamin ustny powinno się iść uzbrojonym w wiedzę, którą mamy zamiar zaprezentować przed komisją. Warto też jednak wiedzieć, jak zaprezentować wtedy samego siebie, tak aby komisję zachwycić nie tylko swoim intelektem, ale również ciałem i zachowaniem. O tym, co powinniśmy robić na egzaminie, a czego powinniśmy się wystrzegać, mówi dr Anna Karolczak, psycholog z wrocławskiego wydziału Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. czytaj więcej »

22.03.2011

Pięknie jest. Nowa szkoła na Warszewie otwarta

Zdjęcie: 529 To prawie teatr, nie szkoła! Pięknie jest. Chciałabym tu trochę popracować - tak nową siedzibę SP 7 na szczecińskim Warszewie ocenia Anastazja Monczak, która w starej "siódemce" spędziła jako woźna 47 lat. czytaj więcej »

15.03.2011

Znów tną szkoły. Kiedy kurator się na to zgadza?

Zdjęcie: 526 Ponad 30 różnych szkół w Zachodniopomorskiem może być zamkniętych po września 2011 r. Gminy likwidują je - czasem mimo protestów rodziców uczniów - bo dzieci ubywa i samorząd musi coraz więcej dopłacać. W Szczecinie wygaszane będzie tylko XIX LO czytaj więcej »

15.03.2011

Rekrutacja do przedszkoli - znów nerwowo

Zdjęcie: 527 W poniedziałek ruszył elektroniczny nabór. I już jest gorąco - rodzice 5-latków i 6-latków alarmują: dla naszych dzieci zabraknie miejsc w przedszkolach! Przymusowa zerówka w szkołach czeka nawet 4 tysiące maluchów. Wielu rodziców jest wystraszonych i zdenerwowanych taką perspektywą. czytaj więcej »

15.03.2011

Ma być więcej luzu w akademikach Uniwersytetu

Zdjęcie: 528 Odwiedziny nawet do północy oraz uproszczone i mniej formalne zasady związane z nocowaniem gości. Studentom US udało się zmienić regulamin domów studenckich czytaj więcej »

03.03.2011

Zbliża się wyjątkowy nabór do klas pierwszych i zerówek

Zdjęcie: 522 W tym roku do zerówek idą obowiązkowo wszystkie pięciolatki. Problem w tym, że razem z nimi prawie 70 procent sześciolatków. Jak się pomieszczą? Jesteśmy przygotowani do przyjęcia większej liczby dzieci w zerówkach i pierwszych klasach - zapewnia szczeciński wydział oświaty czytaj więcej »

03.03.2011

Nowa specjalizacja uratowała oceanotechnikę na ZUT

Od wtorku na wydział techniki morskiej ZUT wrócił pierwszy rok oceanotechniki. A jeszcze kilka miesięcy temu wydział miał problem z uzbieraniem odpowiedniej liczby studentów. czytaj więcej »

« poprzednie 5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15   następne »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2021. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net