Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Ogólne

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

04.04.2015

Zapraszamy do nowo powstałej klubokawiarni dla rodziców z dziećmi Przystanek Sztuka na os. Bukowym.

To jedyny taki klub na Prawobrzeżu. czytaj więcej »

28.05.2019

Jak przygotować się do egzaminu FCE?

Zdjęcie: 677 Znajomość języka angielskiego jest zdecydowanie duży atutem zarówno na rynku pracy, jak i podczas podróżowania. Coraz większa ilość osób stawia na kursy oraz szkolenia, które nastawione są na naukę nowych umiejętności. Następnie często podejmujemy się, aby otrzymać certyfikat, który potwierdzi nasze zdolności odpowiednimi certyfikatami. Najpopularniejszy z nich to FCE. Jak się zatem do niego przygotować? czytaj więcej »

21.05.2019

Dlaczego nauka programowania dla dzieci jest potrzebna?

Zdjęcie: 676 Temat może już coraz popularniejszy, ale na pewno na tyle ważny, że nie zaszkodzi po raz kolejny przedstawić argumenty za tym, dlaczego dzieciaki powinny uczyć się programowania od najmłodszych lat. Oto kilka najważniejszych argumentów. czytaj więcej »

04.02.2019

Na jakie zadania można przeznaczyć środki finansowe z rady rodziców?

Zdjęcie: 675 Czy rada rodziców może finansować działania typu remont sali lub budowa ogrodzenia? Jakie przepisy regulują ten problem? czytaj więcej »

04.12.2018

Jak przygotować pokój dla ucznia?

Zdjęcie: 673 Pierwsze dni szkoły potrafią być dla malucha zarówno ekscytujące, jak i trudne. Nowa rzeczywistość wymaga codziennego skupienia i spędzania wolnego czasu w domu na nauce i odrabianiu zadań domowych. Aby nasze pociechy oddawały się tym czynnością z ochotą, stwórzmy mu do tego odpowiednie warunki – jak urządzić pokój dla ucznia? czytaj więcej »

26.10.2018

Zadania nauczycieli specjalistów

Zdjęcie: 672 Do zadań nauczycieli specjalistów (pedagogów, psychologów, logopedów, doradców zawodowych i terapeutów pedagogicznych) zazwyczaj należy prowadzenie zajęć z uczniami, warto jednak pamiętać, że ich zadania w szkole określone są znacznie szerzej i obejmują ponadto: czytaj więcej »

30.08.2018

Skocz ze spadochronem i poczuj adrenalinę!

Zdjęcie: 671 Chcesz skoczyć ze spadochronem, ale nie masz pieniędzy na szkolenie? Skorzystaj ze skoków tandemowych! czytaj więcej »

22.08.2018

Step by step, czyli angielski dla seniorów krok po kroku

Zdjęcie: 670 Długo na tym myślałeś/-aś, aż w końcu zapadła decyzja. A może wręcz przeciwnie – od razu padło hasło: „Tak, chcę tego!”. Niezależnie od tego, jakie było Twoje myślenie, ważny jest skutek: idziesz na kurs angielskiego, a Twój wiek 60+ nie stanowi dla Ciebie jakiejkolwiek przeszkody. I świetnie! Teraz podamy Ci kilka rad, w jaki sposób najefektywniej się uczyć. czytaj więcej »

01.05.2018

Sposoby na elektryzowanie ciał

Od wieków ludzie próbowali zrozumieć zjawiska rządzące prawami natury. W wyniku prowadzonych badań i wykonywanych eksperymentów udało się opracować różne prawa i teorie, które funkcjonują do dzisiaj. Nauką, zajmującą się przekazywaniem wiedzy na temat złożoności procesów zachodzących w świecie jest fizyka, a jedno ze zjawisk, które ma wpływ na codzienną egzystencję człowieka to elektryzowanie ciał. czytaj więcej »

21.03.2018

Dlaczego mam problem z nauką angielskiego?

Zdjęcie: 668 Na to pytanie można znaleźć wiele odpowiedzi, ale niektóre z nich postanowiliśmy zamieścić w naszym artykule. Przeczytaj go i sprawdź, co może okazać się dla Ciebie trudności przy przyswajaniu wiedzy jaką jest nauka angielskiego. czytaj więcej »

1  2  3  4  5   następne »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2019. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net