Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Ogólne

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

20.08.2017

Najlepiej płatne zawody w Szczecinie

Zdjęcie: 666 Mieszkasz w Szczecinie i chcesz dużo zarabiać? Zastanawiasz się jaki kierunek studiów wybrać, aby nie mieć problemu ze znalezieniem pracy? Sprawdź jakie zawody przynoszą aktualnie najwyższe dochody oraz jakie jest zapotrzebowanie w Szczecinie i okolicach. czytaj więcej »

25.05.2017

Jak zachęcić dziecko do nauki?

Zdjęcie: 665 Każde dziecko rozpoczynające naukę w szkole musi zmierzyć się z nowym obowiązkiem, jakim jest nauka. Dzieci i młodzież często nie zdają sobie sprawy, że to, czego nauczą się w szkole, będzie miało wpływ na ich przyszłość. czytaj więcej »

21.04.2017

Najpopularniejsze studia magisterskie

Zdjęcie: 664 Ogromna konkurencja na rynku pracy spowodowała, że polscy studenci nie rezygnują z dalszej edukacji i coraz częściej decydują się na studia II stopnia. Właśnie kończysz studia licencjackie i zastanawiasz się, gdzie dalej kontynuować swoją edukację? Poniżej znajdziesz kierunki studiów magisterskich, które w ostatnich latach cieszyły się największą popularnością. czytaj więcej »

24.03.2017

Jak zostać psychologiem?

Zdjęcie: 663 Psycholog jest zawodem uznawanym za profesję przyszłościową, na którą w kolejnych latach na pewno będzie zapotrzebowanie na rodzimym rynku pracy. Jak zatem zostać psychologiem? Oczywiście trzeba iść na studia wyższe. Tu pojawia się jednak problem, ponieważ statystyki podają, że na jedno miejsce na kierunkach psychologicznych może przypadać nawet 10-20 osób. czytaj więcej »

22.03.2017

Jaką specjalność wybrać studiując ekonomię?

Zdjęcie: 662 Ekonomia to jeden z najbardziej obleganych kierunków w Polsce. Nie ma się co dziwić – z powodu gwałtownego rozwoju przedsiębiorczości prywatnej, z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny. Ty też myślisz o zapisaniu się na takie studia? Pamiętaj, że bardzo ważny jest wybór odpowiedniej specjalności! W naszym tekście przedstawiamy te, które po obronie dyplomu, zagwarantują Ci dobrze płatną pracę. czytaj więcej »

02.11.2016

Jak skuteczniej przygotować się do egzaminów na certyfikaty z języka angielskiego?

Zdjęcie: 661 Jednym z najlepszych sposobów na sprawdzenie swoich umiejętności językowych jest wzięcie udziału w egzaminie językowym w celu otrzymania certyfikatu. Dzięki niemu można również łatwo udokumentować swoją znajomość języka, także międzynarodowo. czytaj więcej »

25.10.2016

Jak zaoszczędzić na zakupie podręczników?

Zdjęcie: 660 Choć pierwszy dzwonek mamy już za sobą, wielu rodziców musi jeszcze dokupić potrzebne dzieciom książki. Podręczniki oraz dodatkowe pomoce naukowe sporo kosztują, dlatego sprawdź, jak kupować z głową, aby zaoszczędzić na szkolnej wyprawce. czytaj więcej »

05.10.2016

Jak i dlaczego warto inwestować w naukę?

Zdjęcie: 659 Początek roku szkolnego to ważny czas dla ucznia, który zwykle jeszcze czuje wakacyjną aurę. To moment na adaptację, wdrożenie się na nowo. Kolejny rok to nowa szansa na lepsze oceny, na mniejsze i większe sukcesy naukowe, można odkryć w sobie nowe zamiłowania do jakiegoś przedmiotu. Dlatego, już od samego początku powinno się pokazać z jak najlepszej strony. Zajęcia dodatkowe z pewnością pomogą Ci osiągnąć ten cel. czytaj więcej »

24.09.2016

Czy reforma oświaty spowoduje masowe zwolnienia nauczycieli

Zdjęcie: 658 Wielokrotnie zmieniana ustawa o systemie oświaty w 2017 r. ma zostać zastąpiona nowym prawem oświatowym. Do jego najważniejszych założeń należą likwidacja gimnazjów i powrót do 8-letniej podstawówki, 4-letniego liceum ogólnokształcącego lub 5-letniego technikum. Zmianom w systemie nauczania przeciwni są Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz samorządy. czytaj więcej »

23.08.2016

Poznajcie Preply - nauka via skype i nie tylko

Zdjęcie: 656 Lubisz wyzwania, a może cenisz sobie nowatorskie rozwiązania? Jeśli chcesz podążać za trendami w edukacji ta strona jest Ci pisana. Poznaj innowacyjną platformę edukacyjną Preply. Adres internetowego serwisu preply.com to coś więcej niżeli serwis ogłoszeniowy, to kompleksowy portal o zróżnicowanej ofercie, która jest w stanie sprostać każdemu. Wbrew pozorom nie jest to kolejny uniwersalny serwis, ale platforma w dużej mierze stworzona na podstawie oczekiwań odbiorców. Powstała zaledwie półtora roku temu, a dziś bryluje na rynku edukacji przyczyniając się do przełomu w edukacji zdalnej. Preply wciąż poszerz swoją ofertę, tak o kolejne przedmioty, jak również funkcjonalności, dzięki którym użytkownik jeszcze bardziej komfortowo może się uczyć. Kluczową cechą Preply jest zindywidualizowana nauka skrojona na miarę ucznia, jego potrzeb, zdolności i trudności. To dzięki indywidualizacji i dopasowaniu nauki do ucznia Preply jest tak uniwersalnym portalem. czytaj więcej »

« poprzednie 1  2  3  4  5   następne »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2019. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net