Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Ogólne

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

15.08.2016

Papier, baterie i kapselki

Zdjęcie: 655 Gdyby zastanowić się nad akcjami proekologicznymi przez chwilkę, to śmiało można przyznać, że jest ich całkiem sporo. Istnieje wiele projektów – rządowych i nie tylko – których celem jest utrzymanie środowiska naturalnego w należytym stanie z jednej strony, zaś oszczędzeniu pieniędzy podatników i władzy z drugiej. czytaj więcej »

05.07.2016

Przygotowujesz się do obrony pracy dyplomowej? Odwiedź serwis Notatek.pl

Zdjęcie: 653 Koniec czerwca i początek lipca to czas obron prac licencjackich i magisterskich. Po za oczywiście pytaniami dotyczącymi treści pracy powinniśmy spodziewać się również tych dotyczących treści z toku studiów. Co zrobić, gdy brakuje materiałów do nauki? Polecamy odwiedzić portal Notatek.pl czytaj więcej »

29.06.2016

Szybkie pożyczki pozabankowe – jak otrzymać pieniądze przez Internet?

Zdjęcie: 652 Potrzebujesz błyskawicznej gotówki, ale nie możesz liczyć na nią w banku? W takiej sytuacji jest obecnie wielu Polaków. Wówczas zgłaszają się oni najczęściej do instytucji pozabankowych, które bardziej liberalnie podchodzą do udzielania pożyczek swoim klientom. Dzięki nim można otrzymać pieniądze także przez Internet i to nawet w kwadrans! czytaj więcej »

22.01.2016

Jak zostać notariuszem?

Zdjęcie: 650 Notariusz to wciąż zawód cieszący się bardzo dużym społecznym uznaniem. Jesteśmy niezmiennie skłonni postrzegać notariuszy jako godnych szacunku, inteligentnych i kompetentnych ludzi. Co roku wiele młodych osób wybiera właśnie taką profesję z powodu związanych z nią wysokich zarobków i stabilności zawodowej. czytaj więcej »

16.11.2015

Podszkol kompetencje miękkie – na pewno nie pożałujesz!

Zdjęcie: 649 Od dłuższego czasu poszukujesz pracy i wciąż nic. Skąd bierze się taki stan rzeczy? Przecież jesteś osobą młodą, wykształconą, posiadasz już jakieś doświadczenie, a mimo tego, wciąż nie możesz na dłużej związać się z żadną firmą. Być może wina leży po stronie Twoich umiejętności miękkich, takich jak komunikacja, kreatywność i odporność na stres? Zapoznaj się z naszym artykułem i sprawdź, które z nich szwankują i jak możesz nad nimi popracować, by stać się lepszym kandydatem na wymarzone stanowisko. czytaj więcej »

05.09.2015

Gdzie pojechać na ferie zimowe?

Zdjęcie: 648

Choć może się to wydać nieco przedwczesne, już teraz większość wychowawców zastanawia się nad organizacją zimowego wypoczynku dla swoich podopiecznych. Oczywiście jest wiele placówek, które nie zajmują się uczniowskim wypoczynkiem w ferie, ale coraz więcej klas decyduje się także na grupowy wypoczynek.

czytaj więcej »

31.08.2015

Mieszkanie dla studenta w Szczecinie - brać kredyt czy wynajmować?

Zdjęcie: 647 Czas, w którym młoda osoba rozpoczyna swoje pierwsze studia, należy do tych najbardziej przyjemnych okresów w życiu. Dla niektórych żaków akademickich, ważną kwestią jest znalezienie odpowiedniej stancji w akademiku lub mieszkaniu prywatnym. Rezerwacji należy dokonywać z odpowiednim wyprzedzeniem, aby znaleźć wymarzone lokum, w którym możemy spędzić nawet 5 lat. Decydując się na wybór studiów w nadmorskich miejscowościach, alternatywą mogą okazać się mieszkania oferowane przez developerów w Szczecinie. Jest to bowiem okazja dla wielu młodych ludzi, którzy wkraczają w dorosłe życie i będą podejmowali liczne samodzielne decyzje. Jedną z nich może być usamodzielnienie się we własnym mieszkaniu z dala od rodzinnego domu i ciepłych obiadków mamy. czytaj więcej »

14.07.2015

Strach przed kredytem samochodowym

Zdjęcie: 646 Samochód nie należy do rzeczy, które nie wymagają wkładu finansowego w ich sprawność. Polacy kupują raczej samochody używane, a co za tym idzie, samochody, które w bliskiej przyszłości będą potrzebowały jakiegoś remontu. Tu pojawia się pytanie, czy watro inwestować w stary samochód, czy może lepiej kupić nowy? czytaj więcej »

08.06.2015

Praca magisterska trudniejsza od licencjackiej?

Zdjęcie: 643 Praca magisterska lub licencjacka nie powinna być dla studentów zmartwieniem, ponieważ chociaż wymaga znacznie głębszej analizy, niż licencjacka, to istnieją osoby, mogące pomóc studentowi uporać się z nawet najtrudniejszym tematem. czytaj więcej »

11.03.2015

Matematyka w gimnazjum nie musi być zła

Matematyka w szkołach sieje postrach od lat. Młodzież boi się jej jak ognia, ma słabe wyniki. Można też zauważyć, że coraz mniej osób decyduje się studiować kierunki techniczne, w przypadku których matematyka jest podstawą. Jak więc przekonać uczniów do tego właśnie przedmiotu? czytaj więcej »

« poprzednie 1  2  3  4  5   następne »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2019. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net