Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 1 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Szczecinie


Adres: Policka 3
71-837 Szczecin

Telefon: 91 453 88 80

E-mail: sosw1@poczta.neostrada.pl

WWW:

Opinie: dodaj »

Ocena: 0 oceń »

0 gwiazdek - na podstawie ocen


Opis szkoły

W SOSW nr 1 w Szczecinie od 1 września 2004 roku funkcjonuje trzyletnia Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy o profilu Ogrodnik. Jest to forma szkolnictwa ponadgimnazjalnego dla młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym. Do tej szkoły przyjmowani są uczniowie po ukończeniu Gimnazjum Specjalnego na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego i skierowania wydanego przez Urząd Miejski. Kandydaci ubiegający się o przyjęcie powinni posiadać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w zawodzie ogrodnik.

Zajęcia odbywają się pod kierunkiem oligofrenopedagogów, logopedy, nauczyciela gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej, specjalistów kształcenia zawodowego. Ośrodek wyposażony jest w pracownie gospodarstwa domowego, w których odbywają się zajęcia praktyczne i teoretyczne. Bazę przysposobienia do pracy stanowią warsztaty szkolne: działka szkolna, sad, tereny zielone z rabatami stałymi i sezonowymi. W planie nauczania uwzględniono następujące zajęcia edukacyjne: Przysposobienie do pracy, Funkcjonowanie osobiste i społeczne, Wychowanie Fizyczne, Zajęcia rewalidacyjne, Religia, Zajęcia sportowe, Zajęcia kształtujące kreatywność.

Oferta naszej szkoły wychodzi na przeciw konstytucyjnemu prawu do kształcenia młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie do 24 roku życia.

Opinie o szkole

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tej szkole. Jeśli chcesz dodać swoją opinię, skorzystaj z formularza »

Jeśli chcesz zmodyfikować dane szkoły, dodać opis, zdjęcia lub umieścić w naszej bazie nową szkołę, skontaktuj się z nami.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net