Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Najpopularniejsze studia magisterskie

Szczeciński Informator Edukacyjny, 21.04.2017Ogromna konkurencja na rynku pracy spowodowała, że polscy studenci nie rezygnują z dalszej edukacji i coraz częściej decydują się na studia II stopnia. Właśnie kończysz studia licencjackie i zastanawiasz się, gdzie dalej kontynuować swoją edukację? Poniżej znajdziesz kierunki studiów magisterskich, które w ostatnich latach cieszyły się największą popularnością.

Najpopularniejsze studia magisterskie

Administracja

Dlaczego studenci wybierają administrację? Decyduje o tym przede wszystkim rynek pracy. Osoby posiadające dyplom tych studiów mają szansę na znalezienie pracy w wielu instytucjach publicznych i prywatnych, m.in. w służbie cywilnej, placówkach kulturalnych, organizacjach związanych z partiami politycznymi, instytucjach krajowych, organach samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwach zajmujących się pozyskiwaniem środków z Unii Europejskiej oraz w jednostkach gospodarczych współpracujących z nią. W trakcie 2-letniej nauki zdobędziesz wiedzę, która Ci na to pozwoli. Siatka studiów obejmuje takie przedmioty jak zarządzanie zasobami ludzkimi, ochrona danych osobowych, polityka społeczna i system ubezpieczeń społecznych, publiczna infrastruktura informacyjna czy gospodarka komunalna.

Zarządzanie

Dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród absolwentów studiów I stopnia, ale także tych, którzy nie są zadowoleniu z pierwszych trzech lat edukacji w szkole wyższej, może pochwalić się zarządzanie. Zawsze wydawało Ci się, że na polskim rynku jest za dużo specjalistów z tej dziedziny? Niekoniecznie. Stały rozwój przedsiębiorczości prywatnej i wpływ internetu powodują, że eksperci radzący sobie z różnymi gałęziami zarządzania, mogą liczyć na dobrze płatną pracę w przyszłości. Zanim jednak zapiszesz się na ten kierunek, dokładnie przeanalizuj uczelnię, na którą się zapiszesz. Po pierwsze, weź pod uwagę ofertę specjalności. Teraz na topie są studia magisterskie połączone z „podyplomówkami”. Gdzie je znajdziesz? M.in. w http://www.zpsb.pl/studia-ii-stopnia. Dlaczego warto się zdecydować? Po dwóch latach będziesz posiadać nie tylko tytuł magistra, ale też dyplom potwierdzający ukończenie studiów podyplomowych, czyli 2 w 1. W ten sposób, w dużo krótszym czasie, zdobędziesz wiedzę i umiejętności, na które potrzebowałbyś przynajmniej 3-4 lat.

Turystyka i rekreacja

Rozwój branży hotelarskiej i turystycznej spowodował, że turystyka i rekreacja, po latach niebytu, znowu zainteresowała studentów. Co czeka Cię na takich studiach? Przede wszystkim różnorodność. Program obejmuje zagadnienia takie jak socjologia czasu wolnego, turystyka wiejska i turystyka w euroregionach, informatyka w turystyce i rekreacji, polityka turystyczna, wychowanie fizyczne oraz zarządzenie turystyką i produktem turystycznym. Czy warto wybrać ten kierunek? Jeśli interesuję Cię praca w biurze turystycznym, na obozach specjalistycznych lub na stanowisku pilota wycieczek, przewodnika miejskiego i animatora wolnego czasu, zdecydowanie tak.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net