Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Dlaczego mam problem z nauką angielskiego?

Szczeciński Informator Edukacyjny, 21.03.2018Na to pytanie można znaleźć wiele odpowiedzi, ale niektóre z nich postanowiliśmy zamieścić w naszym artykule. Przeczytaj go i sprawdź, co może okazać się dla Ciebie trudności przy przyswajaniu wiedzy jaką jest nauka angielskiego.

Dlaczego mam problem z nauką angielskiego?

Uczysz się na własną rękę czy w szkole?

Oto pierwsze pytanie jakie warto sobie zadać, ponieważ być może Twoja metoda nauki nie jest dobrana do Twojego charakteru. Domowe uczenie się według samodzielnie znalezionych materiałów może być nie lada wyzwaniem, ponieważ nigdy nie mamy pewności, że są one wiarygodne, a co za tym idzie nikt poza nami nie jest w stanie sprawdzić czy w ogóle i gdzie popełniliśmy ewentualny błąd. Takie rozwiązaniem na pewno polecamy osobom zmotywowanym, ambitnym i pracowitym, które również posiadają więcej czasu na znalezienie i zrobienie ćwiczeń oraz naukę słówek.

Natomiast dla pozostałych, którzy nie potrafią się sami zorganizować albo zwyczajnie są zbyt zajęci innymi obowiązkami, polecamy zapisać się do szkoły języka angielskiego Speak Up, gdzie prowadzący będzie posiadał dla Ciebie gotowy zestaw zadań oraz opracowany program kształcenia. Wówczas wykwalifikowana osoba jest w stanie udzielić Ci wskazówek oraz odpowiedzi na zadawane pytanie, dzięki czemu możesz na bieżąco poszerzać swoją wiedzę i mieć pewność, że ma ona swoje lingwistyczne podstawy.

Ustalony cel

Na pewno osoba, która podejmuje się nauki od podstaw albo kontynuacji angielskiego na określonym poziomie musi mieć pewien cel. Może to być podwyższenie dotychczasowego poziomu albo chęć rozwijania się w zamierzonym kierunku. W zasadzie wszyscy mają pewne marzenia i plany, które pragną zrealizować, a niektóre z nich mogą dotyczyć również znajomości angielskiego, który pomoże nam wyjechać za granicę, znaleźć pracę, awansować czy też najzwyczajniej pozwoli swobodnie porozumiewać się we wszystkich zakątkach świata.

Czy jesteś systematyczny?

Ważne jest również regularne ćwiczenie, a zwłaszcza domowym zaciszu. Możliwości jest naprawdę mnóstwo od słuchania piosenek i oglądania filmów po angielsku po wypisywanie słówek czy wyrażeń na kartce. W zależności od Twoich potrzeb czy też metody nauczania musisz także opracować pewną strategię uczenie się w sposób indywidualny, gdzie będziesz utrwalać zdobytą wiedzę i umiejętności.

Rozwiązanie ma przede wszystkim sprzyjać Twoich potrzebom, gdyż każdy z nas posiada zupełnie inne preferencje, jeśli chodzi o zapamiętywanie informacji. Niektórzy muszą zapisać pewne rzeczy, a inny wystarczy, że raz j przeczytają. Właśnie dlatego to ważny moment, abyś zastanowił się nad zmianą obecnej formy uczenia się i zapamiętywania, ponieważ może być ona nieadekwatna do Twoich wymagań, przez co efektów nauki nadal nie widać.

Zastanów się nie tylko nad zmianą sposobu uczenia, ale również czasem jaki poświęcasz na przyswojenie wiedzy. Być może kilkanaście minut co kilka dni nie wystarcza i konieczne jest znalezienie większego zasobu czasu. Na pewno systematyczne powtarzanie przynosi zamierzone rezultaty, co potwierdzą wszyscy lektorzy ze szkół językowych. Właśnie dlatego zadają swoim uczniom prace do domu i starają się ich kontrolować chociażby przez Internet, by nie tylko weryfikować regularność odrabiania ćwiczeń, ale także wyłapywać ewentualne błędy.

Zatem weź pod uwagę wszystkie nasze wskazówki i zastanów się, który z aspektów mógłbyś jeszcze poprawić lub zmodyfikować, by lepiej uczyć się angielskiego. Pamiętaj, że każda próba jest istotna i przydatna, a efekty jakie możesz osiągnąć na pewno ułatwią Ci życie w przyszłości. 

 


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE (1)


MarcoPoloo 
dodano: 12.04.2018, godz. 09.51 
Polecam zapoznanie sie ze stroną https://angielski-na-dzis.pl/ powinna rozjaśnić co nie co :)

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net