Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Przedszkole Publiczne nr 20 w Szczecinie


Adres: Wieniawskiego 17
71-130 Szczecin

Telefon: 91 487 14 12

E-mail: pp20@um.szczecin.pl

WWW:

Opinie: dodaj »

Ocena: 0 oceń »

0 gwiazdek - na podstawie ocen


Opis szkoły

rzedszkole Publiczne Nr 20 w Szczecinie zajmuje budynek 1-piętrowy, zlokalizowany w dużym ogrodzie, pełnym żywopłotów, różnorodnych drzew i krzewów ozdobnych, usytuowany w pięknej dzielnicy Szczecina - Pogodno. Część ogrodu wyposażona jest w sprzęt do zabaw i ćwiczeń ruchowo -sportowych, natomiast druga część to tzw. ,,zielona sala" do organizowania imprez międzyprzedszkolnych i szkolnych, pikników, festynów dla dzieci i ich rodzin. W budynku mieszczą się wielofunkcyjne, przestrzenne sale z łazienkami dla 5 oddziałów dziecięcych oraz biura i kuchnia z zapleczem.


Mamy wspaniałą kadrę. Nauczyciele posiadają wykształcenie pedagogiczne, duże doświadczenie zawodowe, są bardzo zaangażowani w pracę z dziećmi, personel pomocniczy od kilkunastu lat jest stały. Wychowujemy i edukujemy dzieci na podstawie obowiązującej podstawy programowej, wykorzystujemy w swojej pracy elementy dziecięcej matematyki oraz autorskiego programu ekologicznego i adaptacyjnego dla najmłodszych. Celem naszym jest integracja dzieci, tworzenie im warunków do wszechstronnego rozwoju, przygotowywanie do nauki w szkole systematycznie, kompleksowo od najmłodszej grupy, uwzględniając indywidualne możliwości i predyspozycje. Osiągnięcie powyższego wymaga właściwego przygotowania każdego dziecka pod kątem poznawczym, emocjonalno-społecznym i eliminowania wspólnie z rodzicami ewentualnych dysharmonii rozwojowych. Przedszkole sukcesywnie w miarę możliwości zmienia swój wizerunek wewnętrzny i zewnętrzny.


W naszym przedszkolu organizujemy wiele uroczystości i imprez dla dzieci i rodziców oraz międzyprzedszkolnych i z udziałem klas I z pobliskich szkół podstawowych. Od kilku lat jesteśmy organizatorami międzyprzedszkolnego ,,Turnieju ekologiczno-zdrowotno-sportowego z okazji Dnia Ziemi". Owocem codziennej systematycznej pracy nauczycielek i dzieci są nagrody, wyróżnienia, dyplomy, puchary i statuetki za udział i prezentacje ich talentów oraz zainteresowań w licznych konkursach i przeglądach plastycznych, tanecznych, sportowych, ekologicznych, teatralnych, muzycznych o zasięgu miejskim i ogólnopolskim, w tym np.:

Opinie o szkole

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tej szkole. Jeśli chcesz dodać swoją opinię, skorzystaj z formularza »

Jeśli chcesz zmodyfikować dane szkoły, dodać opis, zdjęcia lub umieścić w naszej bazie nową szkołę, skontaktuj się z nami.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net