Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Przedszkole Publiczne nr 32 "Hejnałek" w Szczecinie


Adres: Farna 2
70-561 Szczecin

Telefon: 91 488 35 66

E-mail: pp32@um.szczecin.pl

WWW:

Opinie: dodaj »

Ocena: 0 oceń »

0 gwiazdek - na podstawie ocen


Opis szkoły

Nasza placówka położona jest w centrum Szczecina w sąsiedztwie Zamku Książąt Pomorskich. Posiada bardzo dobre warunki lokalowe i bogatą bazę. Budynek składa się z trzech kondygnacji, na których znajdują się przestronne szatnie, duże i kolorowe sale zajęć, sala gimnastyczna, biblioteka, gabinet pielęgniarski, pokój metodyczny. Sale urządzone w funkcjonalny i estetyczny sposób, podzielone na kąciki zainteresowań, bogato wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne zachęcają dzieci do tworzenia, eksperymentowania i wypoczynku. Przy każdej sali znajduje się łazienka do dyspozycji dzieci.Przedszkole posiada ładny ogród wyposażony w nowoczesny i bezpieczny sprzęt do gier i zabaw:  • piaskownice

  • drabinki

  • huśtawki

  • zjeżdżalnie


Podwórko jest bogato zazielenione, otoczone drzewami i krzewami, które w upalne dni chronią dzieci przed słońcem. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 16.30. Prowadzimy sześć grup przedszkolnych.


W 2004r. nasze przedszkole otrzymało tytuł „Zachodniopomorska Placówka Jakości”. Promujemy zdolności artystyczne dzieci w szerokim zakresie. Nasi wychowankowie zdobywają nagrody w konkursach plastycznych, muzycznych i teatralnych. Szczególne miejsce w działalności naszego przedszkola zajmuje edukacja prozdrowotna i ekologiczna. Przystąpiliśmy do programu „Placówki Promujące Zdrowie”. Prężnie działa LOP. Prowadzimy szeroki zakres działań dydaktyczno-wychowawczych, dzięki którym nasi wychowankowie będą świadomi, wrażliwi, ciekawi, aktywni, pozytywnie nastawieni, samodzielni w ustawicznym kształceniu i samokształceniu. Umiejętności te pozwolą sprostać zadaniom w ich późniejszym życiu.
W działaniach edukacyjnych wspiera nas Rada Rodziców. Wspólnie z rodzicami podejmowane są ważne decyzje oraz organizowane uroczystości przedszkolne. Współpracujemy także z Poradnią Psychologiczno–Pedagogiczną. Wszystkie nasze dzieci mają zapewnioną pomoc psychologiczną logopedyczną. W naszym przedszkolu wydawana jest gazetka „Hejnałek”.
Zamieszczane są tam aktualności z życia przedszkola, rozrywki umysłowe, rebusy, opowiadania, wiersze do nauki, ciekawe artykuły. Dzieci uczestniczą w redagowaniu tego miesięcznika. Pracę z dziećmi prowadzimy w oparciu o nowoczesne metody, takie jak:Działania wychowawczo–dydaktyczne organizujemy na podstawie następujących programów wychowania przedszkolnego:  • Podstawa programowa wychowania przedszkolnego MEN,

  • Dziecięca matematyka”- Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, Ewa Zielińska,

  • ABC program wychowania przedszkolnego XXI wieku” – Anna Łada- Grodzicka, Ewa Bełczewska, Maryla Herde, Elżbieta Kwiatkowska, Joanna Wasilewska,

  • Ekologia w przedszkolu”- Grażyna Kutyłowska.


KADRA PEDAGOGICZNA


Nauczycielki naszego przedszkola to profesjonalistki i entuzjastki zawodu. Są absolwentkami pedagogiki przedszkolnej po studiach wyższych. Ustawicznie doskonalą swój warsztat pracy uczestnicząc w kursach, szkoleniach, studiach podyplomowych.

Nauczycielki wspomagają rozwój dzieci zwracając szczególną uwagę na ich wrodzony potencjał, zdolności i predyspozycje kierując się uniwersalnymi wartościami.

 

Opinie o szkole

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tej szkole. Jeśli chcesz dodać swoją opinię, skorzystaj z formularza »

Jeśli chcesz zmodyfikować dane szkoły, dodać opis, zdjęcia lub umieścić w naszej bazie nową szkołę, skontaktuj się z nami.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net