Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie


Adres: Jodłowa 21
71-114 Szczecin

Telefon: 91 452 33 24

E-mail: sekretariat@sp51.zp.pl

WWW:

Opinie: dodaj »

Ocena: 0 oceń »

0 gwiazdek - na podstawie ocen


Opis szkoły

Szkoła Podstawowa nr 51
     Szkoła Podstawowa Nr 51 w Szczecinie rozpoczęła swoją działalność 1.IX.1983 roku. Pierwszym Dyrektorem Szkoły był p. Roman Gapiński. Uczęszczało wtedy do szkoły 2500 uczniów, pracowało 140 nauczycieli oraz 35 pracowników administracji i obsługi.
Była to wtedy największa Szkoła Podstawowa w województwie. Kolejno oddawano obiekty: stołówkę, aulę, 2 sale gimnastyczne 8400m kw i 400 m kw, salę do ćwiczeń korekcyjnych, bisko, a w roku 1988 basen z 6 torami pływackimi, gdzie jednorazowo mogło pływać 60 dzieci. Powstają klasy sportowe i usportowione.

    28.05.1988 roku Szkoła otrzymuje imię I Kuratora Oświaty na Pomorzu Zachodnim- profesora Stanisława Helsztyńskiego. Wtedy również wręczono Szkole Sztandar Szkoły. 

     W okresie 24 lat powstaje w szkole sala komputerowa, sala teatralna, pierwszy w Szczecinie teatr nauczycielski wystawiający spaktakl pt." Zagłoba swatem", galeria " Uczeń - Mistrz".
Szkoła otrzymuje tytuł " szkoły przyjaznej uczniom", "szkoły promującej zdrowie", honorowego członka Stowarzyszenia "Liver" w Szczecinie, tytuł laureata w krzewieniu kultury teatralnej.
    Jest organizatorem wielu imprez na szczeblu miejskim i wojewódzkim: " Szczecińskie dyktando", "Szczecin moje miasto", Festiwal piosenki angielskiej, Przgląd Małych Form Teatralnych w języku niemieckim i angielskim.

    Od 10 lat wspólpracujemy  z polskim zespołem folklorystycznym " Kotwica" z Kowna na Litwie.
     W swoim już 24 - letnim okresie jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień na niwie sportowej, kulturalnej, dydaktycznej  i turystycznej. Wiele razy zdobywając I i czołowe miejsca we współzawodnictwie sportowym w pływaniu, piłce nożnej i ręcznej.Wielu absolwentów naszej szkoły to zawodnicy w I- ligowych zespołach.
    Obecnie baza sportowa Szkoły powiększyła sie o boisko tartanowe, które jest wykorzystywane przez uczniów i mieszkańców naszego miasta do gry w piłkę nożną i tenisa ziemnego.   

    Szkoła Podstawowa nr 51 im prof. Stanisława Helsztyńskiego liczy obecnie 18 oddziałów kształcenia zintegrowanego, 2 oddziały grup"O" i 20 oddziałów klas IV - VI. Uczy się w niej ponad 1000 uczniów. Grono pedagogiczne składa się z 79 nauczycieli. Lekcje odbywają się w 26 salach lekcyjnych, sali komputerowej, gimnastycznej basenie i hali sportowej. Oddzielne pomieszczenie zajmują: biblioteka szkolna i dwie świetlice. Lekcje odbywają się na jedną zmianę- od 8.00 do 15.35

W szkole działa Samorząd Uczniowski, którego opiekunem jest pani Marta Bielecka.

Nad przestrzeganiem PRAW UCZNIA czuwa pani pedagog-pani Dominka Wisniewska, Gabriela Chmielewska

Uczniowie mający kłopoty w nauce uczestniczą w zajęciach kompensacyjno - korekcyjnych i wyrównawczych.

Nad zdrowiem dzieci i młodzieży czuwa pani pielęgniarka i pani stomatolog. Sekretariat prowadzi pani Katarzyna Piątkowska. Sekretariat jest czynny codziennie od 9.00- 15.00, w poniedziałki do 17.00

W naszej szkole jest wesoło i panuje u nas bardzo przyjazna atmosfera. Każdy może tu znaleźć coś dla siebie nie tylko podczas lekcji, ale również po południu.  

    Nad całością czuwa bacznie p. dyrektor Irena Lewandowska

Opinie o szkole

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tej szkole. Jeśli chcesz dodać swoją opinię, skorzystaj z formularza »

Jeśli chcesz zmodyfikować dane szkoły, dodać opis, zdjęcia lub umieścić w naszej bazie nową szkołę, skontaktuj się z nami.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net