Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Liceum Ogólnokształcące nr 13 w Szczecinie


Adres: Unisławy 26
71-413 Szczecin

Telefon: 91 423 25 66

E-mail: sekretariat@lo13.univ.szczecin.pl

WWW:

Opinie: zobacz (2) »   dodaj »

Ocena: 4.5 oceń »

4.5 gwiazdek - na podstawie 2 ocen


Opis szkoły
WSPÓŁPRACA Z UNIWERSYTETEM SZCZECIŃSKIM
 
XIII Liceum Ogólnokształcące powstało w roku 1991 na mocy porozumienia Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego i Kuratora Oświaty.
W ramach sprawowanego przez Uniwersytet Szczeciński patronatu nad XIII Liceum Ogólnokształcącym:
 • pracownicy naukowi US sprawują merytoryczną opiekę nad kołami przedmiotowymi

 • szkoła posiada stałe, bezpłatne połączenie z siecią INTERNET

 • sześciu najlepszych absolwentów "Trzynastki" jest przyjmowanych na studia na US z pominięciem procedury kwalifikacyjnej.


 • TOWARZYSTWO SZKÓŁ TWÓRCZYCH
   
  XIII Liceum Ogólnokształcące jest członkiem TST od 1991 roku. Do tego elitarnego Towarzystwa należą 33 licea z całego kraju, będące najczęściej najlepszymi placówkami tego typu w swoich miastach i województwach. Celem TST, jak to zapisano w statucie, jest współdziałanie szkół w zakresie doskonalenia procesu nauczania i wychowania poprzez projektowanie, wdrażanie i upowszechnianie innowacji pedagogicznych. "Trzynastka" z powodzeniem prowadzi klasy autorskie, Międzyszkolne Koła Matematyczne oraz cieszące się bardzo dużą renomą klasy gimnazjalne.

  PRACOWNIA KOMPUTEROWA
   
  Jednymi z najlepiej wyposażonych pracowni przedmiotowych w XIII LO są pracownie komputerowe. Pracownie umożliwiają pracę w systemach MS Windows 2000 oraz Linux. Wszystkie komputery połączone są w sieć lokalną opartą na architekturze Windows 2000 SBS. Pracownie umożliwiają stały i wydajny dostęp do sieci Internet, dzięki światłowodowi łączącemu je z Akademicką Siecią Komputerową. Program nauczania obejmuje naukę obsługi komputera, używania popularnych aplikacji biurowych, korzystania z sieci Internet, a także podstawy programowania i algorytmiki. Ponadto każdy uczeń ma możliwość bezpłatnego otrzymania konta pocztowego, miejsca na publikowanie własnych witryn WWW, konta FTP oraz konta shellowego na naszym szkolnym serwerze internetowym

  JĘZYKI OBCE
   

 • j. angielski lub j. niemiecki (do wyboru) - 6 godzin tygodniowo (wszystkie w grupach, utworzonych według poziomu zaawansowania uczniów). W klasach I i II przygotowanie do egzaminu "First Certificate" i "Zertyfikat Deutsch", w klasie III przygotowanie do egzaminu "Advanced" i "Zentrale Mittelstufenprüfung"

 • drugi język obcy (j. niemiecki lub j. angielski) - 3 godziny tygodniowo (wszystkie w grupach, utworzonych na zasadach j.w.)

 • Opinie o szkole

  dodano: 12.04.2007, godz. 07.00 
  konczylem to liceum i rzeczywiscie to nie jest dobra szkola znaczy selekcjonuje sie tam grupe najlepszych uczniow ale tylko z danych dziedzin, np. kolo jest dobry z matmy, to uczy sie tylko matmy i pozwala mu sie olewac pozostale przedmioty W ten sposob ktos 3 lata skupiajac sie na jednej dziedzinie, moze byc w niej najlepszy i zdobywa punkty dla szkoly, ale ma to dla niego wiele zlych stron - niewiele wie o innych rzeczach poza ta grupa najlepszych, jest przewazajaca grupa normalnych, srednich, uczniow, jak w kazdej szkole
  0/5

  dodano: 12.04.2007, godz. 06.52 
  uwazam, ze jakosc szkoly jest nieco naciagana w mediach i panuje powszechne mniemanie ze ta szkola to niewiadomoco. Jest to standardowa szkola, dobra i fajna, ale nie wiem czy taka super hiper jak ja wszedzie opisuja. a i poziom jest zawyazny przez te olimpiady. szkola jak szkola, bez fajerwerkow.
  0/5


  Jeśli chcesz zmodyfikować dane szkoły, dodać opis, zdjęcia lub umieścić w naszej bazie nową szkołę, skontaktuj się z nami.

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
  Wykonanie portalu: Crazybeaver.net